اخبار سایت
پژوهشکده فیزیک رنگ موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش، کارگاه آموزشی یک روزه با عنـــوان " نقش بینایی رنگی در کنترل کیفیت صنعتی" را سوم بهمن ماه 1395 برگزار می‌نماید.
پژوهشکده فیزیک رنگ موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش در نظر دارد کارگاه آموزشی یک روزه با عنـــوان " نقش بینایی رنگی در کنترل کیفیت صنعتی" را در دو بخش تئوری و عملی همراه با انجام آزمون بینایی رنگی و گزارش نتایج برای هر یک از شرکت کنندگان در تاریخ سوم بهمن ماه 1395 برگزار نماید.
هدف از برگزاری این کارگاه، ارتقای سطح علمی شرکت کنندگان اعم از دانشجویان و کارشناسان صنایع در زمینه بینایی رنگی، تقص در بینایی رنگی و نقش آن در کنترل کیفیت صنعتی است.
با توجه به اهمیت این موضوع در کنترل کیفیت محصولات صنایع مختلف مانند نساجی، خودرو، پوشرنگ، چاپ و بسته بندی و همچنین صنایعی که به نوعی با رنگ‎ها در ارتباط هستند مانند صنایع نظامی، نیروی دریایی و هواپیمایی؛ ضروری است افراد با مباحث اولیه بینایی رنگی آشنایی داشته باشند.
شایان ذکر است در پایان دوره از همه افراد آزمون بینایی رنگی گرفته می‌شود و گزارش نتایج آن به همراه گواهینامه شرکت در دوره به شرکت کنندگان ارائه می‌گردد.

مباحث دوره:
تعریف بینایی رنگی نرمال
- نقص در بینایی رنگی و مشکلات ناشی از آن در کنترل کیفی صنعتی
- روش‌های آزمون بینایی رنگی
-  شرایط استاندارد مشاهده اجسام
- نقش منابع نوری در کنترل کیفیت محصولات
- متاماریزم رنگی و رنگ همانندی
- انجام آزمون تشخیص بینایی رنگی نرمال همراه با اعلام نتایج

مکان برگزاری: موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش
دبیر دوره: دکتر راضیه جعفری

علاقمندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام اولیه، به آدرس اینترنتی www.icrc.ac.ir بخش گارگاه‌ها و همایش‌ها مراجعه نمایند و یا با تلفن 021229734744 تماس بگیرند.

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)