اخبار سایت
بیش از 100 اختراع و نوآوری برای عرضه در فستیوال صنعت پلاستیک و پلیمر ثبت نام کرده‌اند و پس از 2 مرحله ارزیابی، 37 نوآوری به مرحله سوم ارزیابی‌ها وارد شده‌اند.
بعد از اعلام فراخوان «فستیوال صنعت پلاستیک و پلیمر» بیش از 100 اختراع و نوآوری برای عرضه در این فستیوال ثبت نام کرده‌اند و پس از 2 مرحله ارزیابی، 37 نوآوری به مرحله سوم ارزیابی‌ها وارد شده‌اند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اکبر قنبرپور رییس مرکز فن‌بازار ملی ایران ضمن اعلام این خبر گفت: فستیوال نوآوری‌های صنعت پلاستیک و پلیمر، نهم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود. 

به گفته وی، این برنامه ششمین رویداد در حوزه معارفه نوآوری است که توسط مرکز فن‌بازار ملی ایران و با هدف تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه به شیوه فروش، اعطای لیسانس و یا مشارکت در طرح ، در حوزه‌های تخصصی و کاربردی مختلف، برگزار می شود.

قنبرپور با اشاره به اینکه فستیوال‌های تخصصی نوآوری با هدف کمک به تعامل صاحبان نوآوری با صاحبان سرمایه و صنعتگران طرح‌ریزی شده است بیان کرد: در هر فستیوال نوآوری، طرح‌های نوآورانه در یک حوزه تخصصی-کاربردی فراخوان شده و بعد از ارزیابی طرح‌های منتخب به صورت ارائه حضوری و باقی طرح‌ها به صورت ارائه در کتابچه نوآوری برای مخاطبین ارائه می شود.

وی مخاطبین این رویداد را سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی، صنعتگران و تولیدکنندگان در حوزه تخصصی برگزاری فستیوال می‌باشند که علاقمند به سرمایه‌گذاری روی طرح‌های نوآورانه دانست.

رییس مرکز فن بازار ملی ایران توضیح داد: در واقع مرکز فن‌بازار ملی ایران به عنوان مرجع تبادلات فناوری کشور قصد دارد ضمن ایجاد فضای تعامل رودر‌رو میان صاحبان طرح‌های نوآورانه و صنعتگران با استفاده از ظرفیت کارگزاران تبادل فناوری، به توسعه تجاری‌سازی دستاوردهای صاحبان نوآوری از یک سو و رقابت‌پذیری و رشد توانمندی رقابتی شرکت‌های تولیدی و صنعتی و ایجاد ارزش افزوده از دستاوردهای علمی/پژوهشی کمک کند.

قنبرپور افزود: فستیوال نوآوری‌های صنعت پلاستیک و پلیمر با محوریت طرح‌های نوآورانه بخش رنگ و رزین، لاستیک و پلاستیک،‌ روز دوشنبه مورخ 9 اسفند 95 در تهران برگزار می‌شود.

بازار دارایی فکری با انعقاد تفاهم نامه بین پارک فناوری پردیس معاونت علمی و سازمان بورس و اوراق بهادار راه اندازی شده است که از طریق برگزاری فستیوال های اختراعات، تاکنون 8 معامله به ارزش 56 میلیارد ریال منعقد شده است. 

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)