اخبار سایت
چهارمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی 19 تا 20 اردیبهشت ماه سال جاری در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امید توکلی دبیر چهارمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی درباره برگزاری این کنفرانس اظهار کرد: بدون شک تامین منابع انرژی و تنوع سبد انرژی یکی از دغدغه امروز کشورها است همچنین توجه اساسی به مسائل زیست محیطی و تغییر اقلیم این روزها در کنوانسیون ها، پروتکل ها و نشست های جهانی بیش از پیش در گفتگوهای ملی و بین المللی مطرح می‌شود.

رییس مرکز فناوری های راهبردی معاونت توسعه فناوری معاونت علمی ادامه داد: موارد فوق و سایر ملاحظات اجتماعی و اقتصادی در ایجاد جوامع پایدار موجب شده که انرژی پاک و سبز هیدروژن مورد توجه جدی قرار گیرد. هیدروژن، فناوری ها و صنایع وابسته به آن بخصوص پیل سوختی ضمن پدید آوردن منابع انرژی پایدار، کارکردهای ویژه آینده از جمله ماشین های هیدروژنی و الکتریکی و تولید الکتریسیته پایدار سبز را نوید می دهند.

توکلی همچنین عنوان کرد: بنابراین در چهارمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی، امیدواریم همسو با پیشرفت های علمی و فناوری جهانی در این حوزه بتوانیم فصل نوینی از ارتباط صنعت و دانشگاه را مبتنی بر توسعه فناوری ایجاد کرده و در قدم های ابتدایی ورود تجاری محور به کاربردهای صنعتی آن هوشمندانه و مؤثر گام برداریم.

چهارمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی 19 تا 20 اردیبهشت ماه با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.کاربردهای هیدروژن و پیل سوختی، طراحی، ساخت و یکپارچه‌سازی پیل سوختی، مدل سازی و شبیه سازی سیستم های هیدروژن و پیل سوختی، چالش ها و راهبردهای توسعه فناوری پیل های سوختی و هیدروژن در ایران و جهان از جمله محورهای این کنفرانس هستند. مقالات برگزیده کنفرانس 30 فروردین ماه سال جاری اعلام می شوند و علاقمندان تا 5 اردیبهشت ماه برای ثبت نام در کنفرانس مهلت دارند.

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)