اخبار سایت
یکی از شرکت‌های فناور کشورمان با تولید تجهیزات آزمایشگاهی سیستم های قدرت و انرژی های نو، الکترونیک قدرت و ماشین های الکتریکی توانسته است بخشی از نیاز صنعت و همچنین عرصه آموزش و پژوهش را به این تجهیزات تامین کند.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ نیاز دانشجویان مهندسی و حتی دانش‌آموزان به آزمایشگاه‌های مجهز به تجهیزات آزمایشگاهی کارآمد، ضرورت وجود چنین آزمایشگاه‌هایی آن‌هم در سطح گسترده و توانمند برای تأمین نیاز جدی این طیف گسترده را ضروری می‌کند.
بر همین اساس یکی از شرکت‌های فعال کشورمان در حوزه تولید تجهیزات تست و ارزیابی توانسته است طیف متنوعی از این محصولات را تولید و به بازار تجاری عرضه کند.
حامد ملا احمدیان فعالان فناور حوزه تولید تجهیزات آزمایشگاهی، مهندسی برق را مهم‌ترین هدف تولیدات این شرکت عنوان کرد و گفت: علاوه بر اجرای پروژه‌های صنعتی به عنوان یکی از تولید‌کننده‌های تجهیزات آزمایشگاهی فعال هستیم.
به گفته این فعال فناور بیش از 40 دانشگاه و مرکز آموزشی معتبر کشور تجهیز شده‌اند که در کنار آن، تولید تجهیزات خاص و سفارشی در حوزه مهندسی برق برای مراکز تحقیقاتی، پژوهشکده ها، وزارت دفاع و شرکت‌های برق منطقه‌ای، از توانمندی‌هایی است که با تلاش در حوزه فناوری کسب شده است.
مدیرعامل شرکت ابزارآزما، مهندسی پزشکی، مکانیک، عمران و فیزیک نیز فعالیت می‌نماید. برگزاری دوره‌های آموزشی، طراحی و ساخت منابع تغذیه، درایو موتورهای الکتریکی و همچنین اتوماسیون صنعتی و ابزار‌دقیق نیز از دیگر زمینه‌هایی عنوان کرد این شرکت فناور، محصول و خدمت فناورانه ارائه کرده است.
به گفته‌ی این فعال فناور، تلاش شده است تا تجهیزات با بهره‌مندی از امکان طراحی و ساختار سفارشی، طراحی ماژولار، قابلیت کنترل و مانیتورینگ از طریق کامپیوتر از دیگر ویژگی های نوین و منحصر به‌فرد این تجهیزات است.
وی با بیان این‌که تا پیش از این آموزنده‌های مورد نیاز دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در سال‌های گذشته از کشورهای اروپایی با دشواری‌ها و قیمت‌ها بالا خریداری می‌شده است گفت: قیمت تمام شده بسیار بالا، عدم پشتیبانی مناسب و ناهمخوانی تجهیزات خریداری شده با سرفصل‌های آموزشی ایران، مشکلاتی را برای استفاده کنندگان ایرانی بوجود آورده بود که در همین راستا با تکیه بر توان کارشناسان و محققان داخلی طیف گسترده‌ای از تجهیزات آزمایشگاهی تولید شده است که مراحل طراحی، ساخت نمونه اولیه، تست‌های اولیه، ساخت نمونه صنعتی، رفع عیب، پیشتبانی و به روز رسانی محصولات به کمک دانش و فناوری توسعه داده شده توسط متخصصان داخلی انجام شد.
ملااحمدیان نقش شرکت‌های فناور داخلی را رشد کیفیت آموزشی و پژوهشی کشور اثرگذار دانست و گفت: آینده کشور وابسته به تلاش، سرمایه‌گذاری و نگاه عمیق به فرآیند آموزش است و بر این اساس، تولید و ارائه تجهیزات آزمایشگاهی با طول عمر بالا، قیمت قابل توجیه برای مصرف کننده داخلی، با پی‌ریزی فرآیندهای بهبود مداوم کیفیت محصولات، توجه دائمی به تحقیق و توسعه توسط شرکت‌های دانش‌بنیان کشورمان امکان‌پذیر می‌شود.

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)