شرکت دانش‌ بنیان مهندسی فرا تجهیز آرمان پژوه توانسته است محصولی تولید کند که دامنه کاربردی وسیعی در آزمایشگاه‌ها، واحدهای کنترل کیفی کارخانه‌ها و صنایع دارد.

احسان مهدوی مدیرعامل شرکت دانش‌ بنیان مهندسی فرا تجهیز آرمان پژوه با بیان اینکه چمبر یا محفظه‌های تست‌ شرایط محیطی به‌صورت مصنوعی شرایط خاص موردنظر را برای نمونه آزمایشگاهی شبیه‌سازی می‌کند، گفت: توانسته‌ایم این محصول را که مورد نیاز بسیاری از صنایع است در حجم‌ها و قابلیت‌های مختلف تولید و نیاز بازار را تأمین کنیم.

 

وی افزود: همچنین با استفاده از چمبر تست محیطی می‌توان میزان دوام، کارایی، سازگاری و آسیب‌پذیری محصولات و تجهیزات را در یک شرایط غیرمنتظره و غیرمتعارف محیطی نیز بررسی و ارزیابی کرد تا ریسک سرمایه‌گذاری به حداقل ممکن کاهش یابد.

 

موفقیت یک شرکت دانش بنیان در ساخت محفظه‌های سنجش شرایط محیطی

 

مهندس مهدوی ادامه داد: کاربرد این محصول در آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت، آزمایشگاه‌های استاندارد و کالیبراسیون و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی جهت انجام انواع تست‌های پایداری و شبیه‌سازی شرایط دما و رطوبت است. چمبر تست شرایط محیطی در حجم‌های مختلف تولید می‌شود و دامنه کاربردی وسیعی دارد که می‌توان از آن در حوزه داروسازی، خودروسازی، فولاد و متالورژی، نظامی و هوا و فضا استفاده کرد.

 

ایجاد شوک دمایی با روشی پیشرفته

دستگاه شوک چمبر دمایی نوع پیشرفته چمبرهای دمایی است و از قابلیت ایجاد شوک‌های دمایی برخوردار است، این دستگاه محصول را از یک محیط بسیار سرد کنترل شده به محیط بسیار گرم کنترل شده می‌برد و همچنین به‌صورت بلعکس این کار را انجام می‌دهد و این یک آزمون حیاتی برای برخی از قطعات و لوازم صنعتی و غیر صنعتی است.

 

 

کلمات کلیدی : نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت,معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,شرکت دانش بنیان

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code