اخبار سایت

کارگاه آموزش تخصصی آشنایی با روش میکروسکوپی روبشی الکتروشیمیایی SECM و کلوین پروب، 4 اسفندماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار گردید.

کارگروه تخصصی میکروسکوپ پروبی روبشی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، به منظور به‌روزرسانی و ارتقای دانش کارشناسان آزمایشگاه‌های عضو و همچنین بهبود نتایج ارایه شده به پژوهشگران و صنایع، کارگاه آموزشی تخصصی آشنایی با روش میکروسکوپی روبشی الکتروشیمیایی (SECM) و کلوین پروب را برگزار کرد.

 

آموزش تخصصی روش میکروسکوپی روبشی الکتروشیمیایی SECM

 

آموزش تخصصی روش میکروسکوپی روبشی الکتروشیمیایی SECM

 

در این دوره، دکتر جابر نشاطی، رئیس پردیس پژوهش انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت، ابتدا به بیان اصول علمی بکارگیری روش‌های الکتروشیمیایی در تعیین خوردگی پرداخت و سپس روش‌های میکروسکوپی روبشی الکتروشیمیایی، میکروسکوپی روبشی کلوین پروب، SVET و کاربرد آن‌ها در فرایند خوردگی را معرفی کرد.

 

سپس، در بازدید از دو آزمایشگاه میکروسکوپ روبشی الکتروشیمیایی و میکروسکوپ روبشی کلوین پروب، آموزش عملی کار با این دو دستگاه آموزش داده شد.

 

شایان ذکر است در این کارگاه آموزشی یک روزه که 4 اسفندماه جاری برگزار گردید، 22 نفر از اعضای کارگروه تخصصی دستگاه‌های SPM شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، حضور داشتند.

 

آموزش تخصصی روش میکروسکوپی روبشی الکتروشیمیایی SECM

کلمات کلیدی : کارگروه‌های تخصصی,میکروسکپ پروبی روبشی SPM,پژوهشگاه صنعت نفت,کارگاه آموزشی,شبکه آزمایشگاهی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)