اخبار سایت

آزمایشگاه مرکزی پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی، کارگاه آموزشی پلاسمای جفت شده القایی ICP را خرداد ماه برگزار می‌کند.

روش پلاسمای جفت شده القایی، یکی از کارآمدترین روش­ های اندازه ­گیری عناصر در غلظت ­های بسیار ناچیز در طیف وسیعی از نمونه ­ها از آب و فاضلاب تا نمونه گیاهی و بیولوژیک است. در این روش نمونه پس از آماده سازی به درون پلاسمای با دمای بسیار بالا وارد شده که این دمای بالا سبب اتمیزه شدن نمونه و تهییج اتم­ ها می ­گردد. اتم ­های تحریک شده پس از برگشت به حالت پایه از خود پرتویی با طول موج مشخص هر عنصر ساطع می ­کنند. بر اساس شدت پرتو تابیده شده از عنصر و پس از کالیبراسیون با محلول استاندارد، اندازه ­گیری عنصر مورد نظر صورت می­ گیرد.

 

آزمایشگاه مرکزی پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی‌، کارگاه آموزشی پلاسمای جفت شده القائی (ICP) را 20 و 21 خرداد ماه 98 در محل پژوهشکده برگزار می‌کند.

در کارگاه آموزشی پلاسمای جفت شده القائی، مطالب زیر آموزش داده می‌شود:

- مقدمه و تاریخچه

- طرز تشکیل پلاسما و خواص پلاسما

- معرفی اجزای مختلف دستگاه و نحوه عملکرد آنها

- آماده سازی نمونه

- کالیبراسیون، تهیه استانداردها و آماده سازی

- تفسیر نتایج

- آموزش عملی آماده سازی نمونه و معرفی دستگاه

 

پلاسمای جفت شده القائی

 

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت نام با تلفن های 66282273-021 و 66282279-021 تماس بگیرند و به دلیل محدود بودن ظرفیت کلاس، اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام کنند.

 

آزمایشگاه مرکزی پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی از اعضای شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی است که اطلاعات توانمندی‌ها و خدمات آزمایشگاهی این آزمایشگاه در صفحه آزمایشگاه مرکزی پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی در پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی ارائه شده است.

 

کلمات کلیدی : کارگاه آموزشی,پلاسما,شبکه آزمایشگاهی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)

نظرات

0 0

زهرا گرگان نژاد - ‏۱۳۹۸/۰۵/۱۴

با سلام و خسته نباشید \\r\\nبا توجه به اینکه اینجانب خیلی علاقه مند به شرکت در کارگاه icp هستم ، تاریخ برگزاری دوباره این کارگاه چه زمانی هست.\\r\\nممنون میشم اطلاع بدین .

پاسخ
پاسخ مسئول سایت :

سلام

دوره های آموزشی، در قسمت اخبار، بخش دوره های آموزشی اطلاع رسانی می شود.