نشست مدیران آزمایشگاه های استان خوزستان با حضور سازمان های نظارتی استان در دانشگاه جندی شاپور اهواز برگزار شد.

به گزارش شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی کشور، یکی از اهداف شبکه آزمایشگاهی، برقراری و تقویت ارتباطات و همکاری های بین مراکز آزمایشگاهی است. شبکه آزمایشگاهی نیز با برگزاری نشست هایی با حضور مدیران و کارشناسان آزمایشگاه ها، برای تحقق این هدف گام برمی دارد.

 

بر همین اساس، دوشنبه 12 دی ماه جاری، نشستی با حضور مدیران آزمایشگاه های استان خوزستان، نمایندگان شبکه آزمایشگاهی و همچنین نمایندگان سازمان های نظارتی استان، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار شد. در این برنامه، 31 نفر از مدیران آزمایشگاه های دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و شرکت های خصوصی مستقر در شهرهای مختلف استان خوزستان، نماینده سازمان استاندارد، سازمان غذا و دارو، سازمان محیط زیست، سازمان دامپزشکی، سازمان پزشکی قانونی و اداره کل صنعت و معدن و تجارت خوزستان حضور داشتند.

 

نشست مدیران آزمایشگاه های خوزستان برگزار شد

 

استقرار استانداردهای آزمایشگاهی، آموزش کارشناسان و تبادل دانش و تجربه، تعمیر و نگهداری تجهیزات آزمایشگاهی و ارزیابی عملکرد آزمایشگاه ها، از جمله مباحث مطرح شده در این برنامه بود. ایجاد سازوکارهای لازم برای سازمان دهی آموزش های عمومی و تخصصی حوزه آزمایشگاهی، برقراری و تقویت ارتباط بین آزمایشگاه و همچنین بین آزمایشگاه ها و سازمان های نظارتی و جذب و تشویق آزمایشگاه های سازمان ها برای عضویت در شبکه آزمایشگاهی نیز از جمله مصوبات این نشست بود.

 

نشست مدیران آزمایشگاه های خوزستان برگزار شد

 

در بخش دوم این برنامه، حاضرین، از توانمندی های آزمایشگاهی دانشگاه جندی شاپور اهواز و همچنین آزمایشگاه مرکزی دانشگاه شهید چمران اهواز بازدید کردند و به بحث و تبادل نظر با کارشناسان این آزمایشگاه ها پرداختند.

 

شایان ذکر است که سه شنبه، 13 دی ماه نیز دبیر و کارشناس شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی به همراه جمعی از کارشناسان آزمایشگاه ها، از توانمندی های آزمایشگاهی شرکت طلوع پردازان خوزستان، مرکز متالورژی شرکت پژوهش فولاد جنوب و پ‍‍ژوهشکده آبزی‌پروری جنوب کشور بازدید کردند.

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,نشست مدیران مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code