بابک نگاهداری گفت: اگر تولید کننده در کشور، کالایی با کیفیت تولید کند که با استقبال مردم مواجه شود اعتماد به نفس در او به تدریج افزایش می یابد و این قدرت را پیدا می کند تا علاوه بر بازارهای داخلی محصول خود را به بازارهای خارجی نیز صادر کند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره «ایران ساخت»، بابک نگاهداری عضو شورای سیاستگذاری جشنواره «ایران ساخت» و رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران درباره حمایت از محصولات با کیفیت ساخت داخل عنوان کرد: در راستای اینکه محصولات ساخت داخل در بازارهای داخلی با اقبال مصرف کنندگان مواجه شوند باید فرهنگسازی صحیحی رخ دهد در این زمینه نخست باید اعتماد به نفس تولیدکنندگان داخلی افزایش یابد تا کالایی با کیفیت تولید کنند. اگر تولید کننده در کشور، کالایی با کیفیت تولید کند که با استقبال مردم مواجه شود اعتماد به نفس در او به تدریج افزایش می یابد و این قدرت را پیدا می کند تا علاوه بر بازارهای داخلی محصول خود را به بازارهای خارجی نیز صادر کند.

نگاهداری ادامه داد: هرچه نظارت بهتری بر روی کیفیت محصولات ساخت داخل انجام شود و نظام استاندارد در کشور این کار را به درستی انجام دهد محصولات داخلی به تراز بین المللی نزدیک شده و قدرت رقابت با محصولات خارجی را خواهند داشت البته این مسئله به ارتقاء باور ملی در تولیدکنندگان نیز کمک می‌کند و برگزاری جشنواره «ایران ساخت» به دنبال تقویت کالای دانش بنیان ایرانی است.

معاون نظارت و راهبری شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه تنها ترویج فرهنگی بدون افزایش کیفیت محصولات راهگشا نیست گفت: بنابراین ارتقاء استانداردها و نظارت کیفی راهی برای افزایش کیفیت محصولات ساخت داخل و اقبال مصرف کنندگان به این محصولات است همچنین زمانی که استانداردها ارتقا یافت باید تولیدات مبنی بر این استانداردها باشد.

جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» با اهداف «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان « ، »حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی»، در بخش ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه های دیجیتال و ایده بازار به همت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری و به دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» از 16 تا 18 دی‌ماه سال جاری برپا می‌شود. آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره «ایران ساخت»، 15 آذرماه 1395 است.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جشنواره ملی فرهنگی هنری «ایران ساخت» به وب‌سایت www.iransaakht.ir مراجعه کنند.

کلمات کلیدی : جشنواره ایران ساخت

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code