یکی از شرکت‌های فناور فعال کشورمان در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی توانسته است آزمایشگاه‌های آموزشی را برای بخش‌های دانشگاهی کشور طراحی کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ آموزش‌های دانشگاهی این روزها بدون آزمایش و تست کامل نیست و تجهیزات آموزشی نقش خود را در بهبود کیفیت آموزش به اثبات رسانده است.

اما استاندارد بودن این تجهیزات نیازمند پیروی از قوانین خاصی است تا این تجهیزات قابلیت‌های دستگاههای آزمایشگاهی را در سطح معیارهای جهانی نزدیک شوند.

این شرکت توانسته است استانداردهای ویژه آزمایشگاه‌های آموزشی را ارائه دهد و همچنین آزمایشگاه‌های مجازی آموزشی را برای دانشگاه‌های کشور طراحی کند.

به گفته مدیر عامل این شرکت فناور، کشورهای توسعه یافته نظام آموزشی خود را به سمت استفاده از صنایع آموزش مجازی سوق دادهاند، چرا که با هزینه بسیار کم و باور نکردنی می‌توانند دستگاه‌های آموزشی با قابلیت بالا در محیط مجازی داشته باشند. صنایع آموزشی مجازی میتواند تغییر و تحول شگرفی در عرصه‌ی آموزش کشور بوجود آورد.

این فعال فناور، با اشاره به عرضه تجهیزات آزمایشگاهی مجازی و واقعی به متقاضیان گفت: طراحی و ساخت صنایع آزمایشگاهی مجازی رشته های مکانیک، برق، همچنین سیستم مدیریت موتورسیکلت، سیستم کروز کنترل با دریچه گاز مکانیکی و سامانه‌های دیگر برای نخستین بار توسط این شرکت طراحی شده‌اند.

وی به رشد فروش این شرکت با حضور و عرضه محصولات در نمایشگاه ساخت ایران اشاره کرد و افزود: میزان فروش محصول سال 95 بیش از 2/5 میلیارد تومان بوده که 70 درصد آن فروش تکنولوژی نرم افزاری است

فرزانه پور ادامه داد: بیش از 70 نوع محصول داریم که 15 نوع برای اولین بار در ایران تولید شده اند.

وی با اشاره به ظرفیت عرضه این محصولات به دیگر کشورها گفت: سال گذشته صادرات محصول به تاجیکستان داشتیم و همچنین چند محصول ویژه از اروپا انتقال و تبادل فناوری صورت گرفته است

مدیرعامل این شرکت داخلی به نقش حمایتی معاونت علمی و فناوری در توسعه شرکت‌های فعال در حوزه ساخت تجهیزات آزمایشگاهی اشاره کرد و گفت: حمایت دولت با برگزاری این نمایشگاه در پیشبرد کار شرکت‌های فعال این حوزه موثر بوده است در حال حاضر 35 نفر در این شرکت اشتغال دارند .
کلمات کلیدی : نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code