آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حوزه‌های فناوری‌نانو، فناوری زیستی و سلول‌های بنیادی آماده ارایه خدمات آزمایشگاهی به پژوهشگران کشور است.

این آزمایشگاه به عنوان یکی از اعضای قطعی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، به منظور ارائه خدمات پژوهشی در زمینه‌های مختلف علوم پایه و تخصصی پزشکی از قبیل بیولوژی مولکولی، ژنتیک، فناوری نانو و فناوری نانو در دارو با جدیدترین فناوری‌های روز تجهیز گردیده است. 
 
آزمایشگاه‌های جامع تحقیقاتی سراسر کشور با حمایت معاونت محترم تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال 1387 به منظور تسهیل در روند انجام تحقیقات و با هدف ارائه خدمات تخصصی و پاسخ به نیازهای پژوهش در زمینه خدمات آزمایشگاهی به محققین سراسر کشور شروع به کار نموده اند. 
 
کنترل کیفی و کمی در زمینه مهندسی، پزشکی، علوم پایه، کشاورزی و زیست‌فناوری، تصویربرداری و مشخصه‌یابی نمونه‌ها در ابعاد نانو، شناسایی کیفی مولکول‌های مختلف و تعیین ساختار مولکولی، تصویربرداری و مطالعه‌ بیماری‌ها در مدل‌های حیوانی و دارورسانی هدفمند، روشی برای تولید نانوالیاف و غیره برخی از توانمندی‌های این مجموعه آزمایشگاهی برای خدمت‌رسانی به محققین و پژوهشگران علوم پزشکی است.
 
برای مشاهده اطلاعات و توانمندی‎های آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی به اینجا مراجعه نمایید.
کلمات کلیدی : دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code