رئیس کمیته سوخت‌های زیستی کارگروه بیوتکنولوژی محیط زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری، گفت: استفاده از سوخت های زیستی کمک موثری به مسئولان در زمینه کنترل مصرف سوخت‌های فعلی خواهد کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی وف ناوری ریاست جمهوری، میثم طباطبایی رئیس کمیته سوخت‌های زیستی کارگروه بیوتکنولوژی محیط زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری با اشاره به ضرورت استفاده از سوخت های زیستی در کشور، بیان کرد: استفاده از سوخت‌های زیستی در کشور ضروری است، زیرا این کار هم به محیط زیست کمک می‌کند و هم با توجه به مصرف بالای سوخت در کشور، کمک موثری به مسئولان در زمینه کنترل مصرف سوخت‌های فعلی خواهد کرد.

وی افزود: سوخت‌های زیستی در دنیا نزدیک به 70 سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما در ایران هنوز در زمینه استفاده از این نوع سوخت‌ها به توافق نرسیده‌ایم.

به گفته طباطبایی با توجه به این‌که مصرف سوخت در کشور بالاست، ایران تا چند دهه سال آینده، دیگر نمی‌تواند نفتی صادر کند و به این ترتیب مصرف و تولید نفت در کشور یکسان خواهد شد. به همین خاطر امیدواریم این موضوع، طوری زنگ خطر را برای مسئولان به صدا دربیاورد که از همین امروز به فکر سوخت‌های جایگزین باشند.

رئیس کمیته سوخت‌های زیستی کارگروه بیوتکنولوژی محیط زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری یادآور شد: افزایش 5/4 درصدی مصرف سوخت در کشور، خود گویای بالا بودن مصرف انرژی در کشور است و اگر برای این موضوع فکری نشود، قطعا کشور در آینده در زمینه سوخت با مشکل مواجه خواهد شد. وی بیان کرد: در ایران روزانه 60 میلیون لیتر بنزین و 60 میلیون لیتر گازوئیل مصرف می‌شود که این میزان به اندازه کل اتحادیه اروپا است و رقم بسیار بالایی محسوب می‌شود.

رئیس کمیته سوخت‌های زیستی کارگروه بیوتکنولوژی محیط زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری، با بیان این‌که به آینده انجمن سوخت‌های زیستی ایران امیدوار است، اظهار امیدواری کرد با تشکیل این انجمن و اجرایی شدن اهداف تعیین شده برای آن، بتوانیم مصرف سوخت در کشور را بهینه کرده و سوخت‌های زیستی را وارد چرخه سوخت مصرفی کشور کنیم.
کلمات کلیدی : سوخت زیستی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code

نظرات

0 0

عبدفرهانی - ‏۱۳۹۶/۱۰/۱۳

اگر در هر استان شهرداریها همکاری میکردند وفقط یک تولیدی سوخت زیستی احداث میشد کمک زیادی به این معزل پسماند و کنترل آلودگیها میکرد. مگر تولید سوختهای زیستی تا این حد هزینه دارد که تا الآن قابل اجرا نیست.

پاسخ