دومین نشست مدیران آزمایشگاه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری­های راهبرد توسط شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دوشنبه 18 آبان ماه سال جاری به میزبانی پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار می­ شود.

دومین نشست مدیران آزمایشگاه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری­های راهبرد توسط شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دوشنبه 18 آبان ماه سال جاری به میزبانی پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار می ­شود. 
هدف از نشست مدیران عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری، گسترش تعامل میان مدیران عضو با شبکه آزمایشگاهی، آشنایی بیشتر با تسهیلات و خدمات آن، تعامل اثرگذار مدیران آزمایشگاه‌ها با یکدیگر به منظور ارائه خدمات بهتر به مشتریان و بهره‌مندی از تجربیات و دستاوردها و همچنین آشنایی با یک مرکز آزمایشگاهی فعال عضو، به صورت دوره‌ای و مستمر می­ باشد.
به گزارش مرکز روابط‌ عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ مدیران آزمایشگاه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری، صبح روز دوشنبه 18 آبان در محل این پژوهشگاه واقع در کرج گرد هم می آیند و ضمن تعامل فکری مدیران آزمایشگاه‌ها با یکدیگر، بازدیدی از بخش‌های آزمایشگاهی این پژوهشگاه انجام می ­شود. 
لازم به ذکر است؛ شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تیرماه سال گذشته، با اهدافی چون بهبود کیفی و افزایش کمی خدمات آزمایشگاهی در حوزه‌های فناوری راهبردی، تسهیل در دسترسی پژوهشگران و صنایع کشور به خدمات آزمایشگاهی، ارتقای دانش فنی کارشناسان آزمایشگاه‌ها از طریق آموزش و به اشتراک‌گذاری تجربه‌ها، استانداردسازی فعالیت‌های آزمایشگاهی و ارایه خدمات با نتایج قابل اعتماد و کمک به تکمیل توانمندی‌های آزمایشگاهی مراکز عضو در راستای نیازهای کشور ایجاد شده است که جناب آقای دکتر رضا اسدی فرد مدیریت آن را به عهده دارند.
همچنین؛ این شبکه آزمایشگاهی، با انجام اقداماتی مانند حمایت از مراکز عضو بر اساس سرفصل‌های گسترده حمایتی، ارزیابی دوره‌ای عملکرد اعضای شبکه، بهبود کیفی خدمات آزمایشگاهی به دانشگاهیان، محققان و پژوهشگران بستر مناسبی را برای آنها فراهم کرده است. 
شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی 95 عضو قطعی و 124 عضو آزمایشی را تحت پوشش قرار داده است که به طور مستمر به این میزان افزوده خواهد شد. تا کنون 168 آزمایشگاه عضو شبکه آزمایشگاهی، اطلاعات بیش از 3400 دستگاه آزمایشگاهی را در پایگاه اینترنتی این شبکه ثبت نموده‌اند.

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code