اخبار سایت
با فعال شدن دوباره دستگاه طیف سنج فلورسانس پرتو ایکس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه علم و صنعت ایران، ارایه خدمات شناسایی کمی و نیمه کمی عناصر نمونه‌های فلزی و معدنی در این آزمایشگاه آغاز شد.
طیف سنجی فلورسانس پرتو ایکس ( XRF، X-ray Fluorescence Spectroscopy) یکی از روش‌های آنالیز عنصری است که در آن، از برانگیختگی عناصر حاضر در نمونه‌ی مجهول توسط پرتوی ایکس اولیه، تولید پرتوی ایکس ثانویه و اندازه‌گیری طول موج پرتوهای مشخص برای شناسایی عناصر استفاده می‌شود. بطور کلی آزمون XRF برای شناسایی کمی و نیمه کمی عناصر نمونه‌های فلزی و معدنی بکار می‌رود.

آزمایشگاه مرکزی دانشگاه علم و صنعت ایران می‌تواند خدمات زیر را با کیفیت مناسب و در کوتاهترین زمان به متقاضیان ارائه نماید:
شناسایی عناصر از فلوئور (F) تا اورانیوم (U)؛
آنالیز نیمه‌کمی و کیفی عناصر مواد معدنی و سنتزی؛
آنالیز عناصر اصلی خاک‌ها، سنگ‌ها و رسوبات؛
آنالیز عنصری سیمان، نسوز و سرامیک؛

متقاضیان دریافت خدمات از این آزمایشگاه می‌توانند به صفحه اطلاعات این آزمایشگاه در پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی فناور‌های راهبردی مراجعه نمایند.

آزمایشگاه مرکزی دانشگاه علم و صنعت ایران از سال 1395 عضو قطعی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی شده است و در زمینه‌های متنوعی مانند فناوری نانو، انرژی و مکانیک، خدمات آزمایشگاهی ارایه می‌کند.

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)