اخبار سایت
دبیر ستاد توسعه فناوری لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی معاونت علمی: با توجه به شناخت ایجادشده نسبت به زیرساخت‌های موجود در صنعت لیزر، سال جدید سرآغاز پیشرفت‌های بیشتر در این حوزه خواهد بود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ محمدصادق ذبیحی دبیر ستاد توسعه فناوری لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی معاونت علمی؛  سال 97 را سال پیشرفت در بخش لیزر خواند و گفت: علی رغم محدودیت‌های منابع مالی موجود، خوشبختانه ستاد توسعه فناوری لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی معاونت علمی، با شناخت از زیرساخت‌های این حوزه ، بستر شبکه‌سازی در زمینه ساخت و تولید لیزر و فوتونیک را در کشور فراهم کرد. 

 

ذبیحی گفت: ستاد توسعه فناوری‌های لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی معاونت علمی، از ابتدای سال 95 کار خود را شروع کرد و مشغول ساماندهی ارکان خود شد. این ستاد تازه تأسیس و البته جوان، در فرصت کوتاهی که در اختیار داشت، موفق به تنظیم سند توسعه فناوری‌های مرتبط با  لیزر و فوتونیک شد، که با پیگیری‌های لازم این سند به تأیید پنج وزارت خانه مرتبط نیز رسانده شد و درنهایت به‌منظور تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمسیون هیئت دولت آماده شد. 

 

وی در ادامه گفت: ستاد توسعه فناوری لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی معاونت علمی، با توجه به اینکه نیازمند زمان بیشتر به‌منظور پیشرفت در طی این مسیر بود،  فعالیت‌های خود را بنا به‌پیش بینی‌های صورت گرفته در سند تنظیم کرد و از سویی دیگر بر اساس شرایط استاندارد و متوازن ، برنامه‌ها و سرفصل‌های انتخابی و پیش‌بینی‌شده در این ستاد را، بر مبنای سند  توسعه فناوری‌های مرتبط با  لیزر و فوتونیک تنظیم و پیش‌راند.  

 

دبیر ستاد توسعه فناوری لیزر، فوتونیک . ساختارهای میکرونی معاونت علمی، گفت: با توجه به شاخصه اصلی فناوری لیزر از یک‌سو و کاربردهای بی‌شمار این صنعت از سوی دیگر، ستاد توسعه فناوری لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی در سال گذشته زیرساخت‌هایی را به‌منظور ساخت و تولید لیزر بر اساس فناوری بومی فراهم کرد.

 

وی با اشاره به اینکه در کشور زیرساخت‌های پراکنده‌ای در بخش لیزر وجود دارد بیان کرد: به‌منظور برطرف سازی نیاز جامعه در بخش لیزر باید بتوانیم، از ابتدا تا انتهای یک ایده تا رسیدن آن به محصول، کار را از حالت جزیره‌ای‌ به حالت منسجم و یکپارچه درآوریم و با شناسایی نیاز جامعه در جهت  بومی‌سازی فناوری با سرعت بیشتری حرکت کنیم. 

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)