آزمایشگاه پیش‌بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه‌اندازی شده است، 'نخستین سمپوزیوم کاربرد تصویربرداری در مطالعات پیش‌بالینی' را برگزار می‌کند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، "نخستین سمپوزیوم کاربرد تصویربرداری در مطالعات پیش بالینی" توسط آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود. هدف از برگزاری این رویداد توسعه تحقیقات و بروز ایده های نو در این حوزه بوده که ویژه اساتید و پژوهشگران پزشک، متخصصان حوزه پزشکی، علوم پایه پزشکی و مهندسی، دندانپزشکی و داروسازی است. 


"نخستین سمپوزیوم کاربرد تصویربرداری در مطالعات پیش بالینی" ۲۴ اردیبهشت ماه سال جاری در تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود و علاقمندان برای حضور تا 7 اردیبهشت ماه مهلت ثبت نام دارند. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانند به وب سایت آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران مراجعه کنند.


در فرآیند توسعه دارو، مطالعات پیش بالینی و مطالعات غیر بالینی، مرحله تحقیقاتی است که قبل از شروع آزمایشات بالینی (آزمایش بر روی انسان) آغاز می شود و در طی آن امکان پذیری استفاده از دارو، آزمایش تکراری و داده های ایمنی مواد جمع آوری می شود. اهداف اصلی مطالعات پیش بالینی تعیین دوز ایمن برای مطالعه اول در انسان و ارزیابی مشخصات ایمنی محصول است. محصولات ممکن است شامل دستگاه های جدید پزشکی، داروها، راه حل های ژن درمانی، سلول درمانی و ابزارهای تشخیصی باشد. به طور متوسط تنها یک مورد در هر 5،000 ترکیب که در مرحله توسعه و کشف دارو قرار دارد، یک داروی معتبر می شود. بدلیل اهمیت مطالعات پیش بالینی و فقدان امکانات مورد نیاز جهت این تحقیقات، آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تیرماه سال گذشته به بهره برداری رسید.

کلمات کلیدی : دانشگاه علوم پزشکی تهران,تصویربرداری,تست بالینی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code