اخبار سایت
ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی در زمینه ترویج و گسترش حوزه‌های علوم شناختی در مراکز علمی و دانشگاهی می‌کوشد که تجهیز آزمایشگاه‌های شناختی کشور یکی از اقدامات در این راستا است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی با هدف ایجاد فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی برای دانشجویان و اساتید می کوشد با اجرای طرح های حمایتی و انجام سرمایه گذاری، زمینه ترویج و گسترش حوزه های علوم شناختی درمراکز علمی و دانشگاهی را فراهم و در امر تربیت و آموزش نیروی انسانی مورد نیاز در حوزه های علوم شناختی گام های اساسی  بردارد.

 

به منظور ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی و نیز تامین تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز حوزه علوم شناختی، با کمک و حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی ، یک دستگاه  "الکتروانسفالوگرام" 64 کاناله ( ثبت فعالیت های الکتریکی مغز)  برای تجهیز آزمایشگاه شناختی دانشگاه هنر اسلامی تبریز در اختیار این نهاد علمی – آموزشی قرار گرفت.


دانشگاه خوارزمی نیز به تازگی با حمایت های این ستاد به دستگاه " الکتروانسفالوگرام " 64 کاناله ثبت فعالیت های الکتریکی مغز مجهز شد تا فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی در حوزه های علوم شناختی برای دانشجویان و محققان فراهم شود. ستاد علوم شناختی در این رهگذر تلاش می کند از یک سو سیاست  تشویق و ترغیب محققان و متخصصان برای دستیابی به خودکفایی و بومی سازی تجهیزات درحوزه علوم شناختی را مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهد و از طرف دیگر دانش علوم شناختی در مراکز علمی و دانشگاهی توسعه و گسترش یابد. 


براساس برنامه ریزی ستاد همچنین قرار است در آینده نیز دو دستگاه  "الکتروانسفالوگرام"در اختیار آزمایشگاه دانشگاه اصفهان و نیز یک مرکز بیمارستانی در تهران  قرار گیرد. کمک به ارتقای امنیت ملی با استفاده از علوم و فناوری‌های شناختی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی، یکی از اولویت‌های جدی ستاد است و با حمایت آن بسیاری از تجهیزات و امکانات مورد نیاز طرح های تحقیقاتی و علمی در داخل کشور ساخته شده است و تلاش گسترده در این زمینه همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)