اخبار سایت
آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، کارگاه بین المللی آشنایی با روش‌های تحریک الکتریکی و کاربرد بالینی، پژوهشی و مطالعات شناختی آن را 6 و 7 تیرماه 97 برگزار می‌کند.

این کارگاه با هدف آشنایی متخصصان حوزه سلامت روان با کاربرد روش‌های تحریک الکتریکی فراجمجمه‌ای در ارتقای عملکرد عصبی و آشنایی روانپزشکان با کاربرد آن در درمان اختلالات روانپزشکی و آشنایی پژوهشگران علوم اعصاب با ابعاد مطالعاتی این روش‌ها و افق‌های پژوهشی پیش رو برگزار می‌شود.

                

تحریک الکتریکی فراجمجمه‌ای (tES) در سال‌های اخیر به عنوان یکی از راهکارهای درمانی پیشرو در سلامت روان و ابزاری مطالعاتی برای پژوهشگران حوزه‌ی علوم اعصاب مطرح بوده است. زیرشاخه‌های متفاوت اعمال تحریک‌های الکتریکی و تأثیرات درمانی متفاوت آن و همچنین اهمیت پژوهشی هر یک از این زیرشاخه‌ها، لزوم دریافت آموزش‌های تکمیلی را دو چندان می‌کند.

 

این دوره آموزشی شامل تحریک الکتریکی فراجمجمه‌ای با جریان مستقیم (tDCS) ، جریان متناوب (tACS) ، تحریک فراجمجمه‌ای با نویز رندوم (tRNS)، ملاحظات روش شناختی مربوطه، چگونگی استفاده از دستگاه‌های تحریک الکتریکی در بخش عملی کارگاه، راهبردهای پژوهش‌ و کاربردهای بالینی و در نهایت شیوه‌های طراحی پروژه‌های مربوطه و ارتقای عملکرد عصبی است و با حضور مدرسان بین‌المللی و داخلی برگزار خواهد شد.

 

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز از مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی است و توانمندی‌ها و خدمات این آزمایشگاه در صفحه اختصاصی آن در پایگاه اینترنتی شبکه ارایه شده است.

 

حضور در این کارگاه دارای امتیاز بازآموزی است و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اینترنتی آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز به نشانی nbml.ir مراجعه نمایند.

 

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)