آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، چگونگی فعالیت بخش‌های مختلف مغز را به تصویر می‌کشد.

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز می‌تواند به شما بگوید که «یادگیری» در یک مغز سالم چه تفاوتی با یک بیمار یا مغز آسیب دیده دارد. همچنین این آزمایشگاه می‌تواند مشخص نماید که ساختار بخش‌های مختلف مغز به چه شکل است.

از دیگر خدمات این آزمایشگاه در این زمینه، مطالعه عملکردهای مهمی مانند اندیشه، گفتار، حرکت و احساس است.

 

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با استفاده از دستگاه پیشرفته FMRI، آناتومی مغز را به تصویر می‌کشد و می‌تواند مشخص نماید که هر بخش از مغز تا چه حد در انجام فعالیت‌های مختلف در بدن، درگیر می‌شود.

 

filereader.php?p1=main_77963b7a931377ad4

 

ارزیابی اثرات سکته مغزی، ضربه و یا عصبی بیماری‌هایی مانند بیماری پارکینسون، نظارت بر مراحل رشد و عملکرد تومورهای مغزی و راهنمای برنامه‌ریزی برای جراحی، پرتودرمانی و یا دیگر درمان‌های جراحی مغز، از دیگر خدماتی است که این آزمایشگاه با دستگاه FMRI ارایه می‌کند.

 

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با هدف انجام مأموریت‌های نوین در راستای پاسخگوئی به بخشی از نیازهای پژوهشی و فناوری کشور در زمینه ایجاد زیرساخت تصویربرداری و تحریک مغزی لازم برای تحقیقات شناختی و ارائه خدمات دانش بنیان و روز آمد در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی و با بهره‌گیری از امکانات و نیروهای متخصص ایجاد شده است.

 

این آزمایشگاه عضو قطعی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی است و اطلاعات توانمندی‌ها و خدمات این آزمایشگاه در صفحه آزمایشگاه در پایگاه اینترنتی شبکه، قابل دسترس است.

کلمات کلیدی : نقشه‌برداری,مغز

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code