اخبار سایت
ششمین مدرسه تابستانه دانش‌آموزی مغز و شناخت توسط آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز ششمین مدرسه تابستانه دانش‌آموزی مغز و شناخت را با همکاری انجمن علوم اعصاب ایران و حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی ۱ تا ۶ شهریور ۹۷ برگزار می‌کند.


این مدرسه باهدف ارتقای توانمندی‌های دانش آموزان برتر سراسر کشور با مباحث مطرح در علوم اعصاب پایه و شناختی، نقشه‌برداری مغز و یادگیری مهارت‌های عمومی موردنیاز در پژوهش ازجمله روش‌های طرح مسئله، نوشتن پروپوزال، درست کردن پوستر و نحوه ارائه مطلب در این حوزه برگزار می‌شود. این مدرسه که ویژه دانش آموزان دختر پایه اول و دوم متوسطه سراسر کشور با حضور اساتید برجسته علوم اعصاب و شناختی دانشگاه‌های برتر برگزار می‌شود، همراه با فعالیت‌های گروهی و عملی شامل بافت‌شناسی دستگاه عصبی، آناتومی دستگاه عصبی، شیوه‌های پژوهش در علوم اعصاب، فیزیولوژی، الکتروفیزیولوژی، نقشه‌برداری مغز، هوش مصنوعی، حس و ادراک، حافظه و یادگیری، راهکارهای ارتقای عملکردهای شناختی، جنبه‌های شناختی بیماری‌های روان‌پزشکی و نورولوژی، بازی‌های شناختی، پایه‌های عصبی آگاهی، تیم‌سازی با رویکرد نوروساینس خواهد بود.


در نهایت در جهت سنجش کیفیت اثربخشی این مدرسه تابستانه ارزشیابی‌هایی به‌صورت عملی از دانش‌آموزان به عمل خواهد آمد و گواهی معتبر از آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز و انجمن علوم اعصاب ایران ارائه خواهد شد.


جهت ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز به آدرس nbml.ir مراجعه کنید.


آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با هدف پاسخگویی بخشی از نیازهای پژوهشی و فناوری کشور در زمینه ایجاد زیرساخت تصویربرداری و تحریک مغزی برای تحقیقات شناختی و ارائه خدمات دانش‌بنیان در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی و نقشه‌برداری مغز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه‌اندازی شده است.

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نـــام
ایمیل
نظر شما
کارکترهایی که در تصویر می بینید را وارد نمایید. (حساس به حروف کوچک و بزرگ)