نهمین نمایشگاه بین المللی هوایی ایران، پنجم تا هشتم آذرماه‌ 97 با حضور صنایع و شرکت‌ها و مراکز دولتی حوزه هوایی، هواپیمایی و هوانوردی ایران و همچنین چند گروه خارجی، در کیش برگزار شد.

این نمایشگاه با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، فرمانده نیروی هوایی ارتش، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و دیگر مسئولین، پنجم آذرماه جاری افتتاح شد.

 

نهمین نمایشگاه بین المللی ایران با هدف ارایه توانمندی‌های صنایع و شرکت‌ها و مراکز دولتی حوزه هوایی، هواپیمایی و هوانوردی ایران و معرفی آخرین دستاوردهای مربوطه برگزار شده است. در این نمایشگاه که در جزیره کیش برگزاری شد، 115 شرکت تولید کننده قطعات و تجهیزات هوایی و مراکز فعال در این حوزه از فناوری راهبردی حضور داشتند.

 

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی نیز با هدف معرفی خدمات و حمایت‌های معاونت علمی و فناوری از مراکز آزمایشگاهی توانمند در این حوزه و همچنین شناسایی و جذب آزمایشگاه‌های تست و آزمون در حوزه هوایی، هوانوردی و فضایی، در این نمایشگاه حضور داشت.

 

 

با توجه به اهمیت حضور مراکز فعال و توسعه ارایه خدمات آزمایشگاهی مورد نیاز صنعتگران و پژوهشگران صنعت هوایی، شبکه آزمایشگاهی با مشارکت سازمان‌های فعال این حوزه، در تلاش است مراکز آزمایشگاهی صنعت هوایی را به فعالیت در قالب یک شبکه منسجم، ترغیب نماید.

 

علاوه بر وجود غرفه‌های شرکت‌ها در سالن سرپوشیده نمایشگاه، نمایش‌های هوایی نیز با پرواز جنگنده‌های نیروهای مسلح و همچنین حضور گروه هفت فروندی جنگنده میگ 29 از کشور روسیه و همچنین گروه 6 فروندی جت L39 از کشور لتونی (گروه زنبورهای بالتیک) برگزار شد.

 

شایان ذکر است نمایشگاه بین المللی هوایی ایران (Iran Airshow) هر دو سال یکبار در جزیره کیش برگزار می‌گردد.

 

 

 

کلمات کلیدی : نمایشگاه

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code