دستاوردهای شرکت های دانش بنیان در فناوری نانو به دلیل برابری با نمونه های خارجی از اقبال بالایی برخوردارند که موجب رشد بازار محصولات نانویی و رویکرد مثبت خریداران خواهد شد.

شرکت نانو سیستم پارس یکی از شرکت‌های نانویی حاضر در ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل انتظار دارد که 30 درصد از تقاضاهای نمایشگاهی منجر به قرارداد قطعی و فروش محصول شود. رضا صابر مدیرعامل شرکت نانو سیستم پارس در مورد بازار محصولات دانش بنیان در داخل گفت: با وجود اینکه قیمت تجهیزات آزمایشگاهی متاثر از قیمت دلار افزایش داشته اما در این دوره از نمایشگاه شاهد متقاضیانی بودیم که خریداران قطعی بودند. میانگین فروش سالانه شرکت تاکنون  5 دستگاه در آزمایشگاه‌ها سراسر کشور بوده است و نمایشگاه در فروش محصولات تاثیر بسزایی دارد. از طرفی شرکت نانو سیستم بیشترین توان خود را صرف تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی داخلی کرده است و شرکت نانو سیستم پارس با اخذ استانداردهای بین المللی امیدوار است تا در آینده با صادرات محصولتش حجم فروش سالانه شرکت را افزایش دهد.

 

استانداردهای اخذ شده توسط شرکت نانو سیستم پارس تاکنون علاوه بر 6 گواهی نانو مقیاس از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ، مجوز فروش در اروپا یا CE است. صابر در مورد محصولات شرکت نانو سیستم پارس گفت: محصولات این شرکت شامل ابزارهایی برای تصویربرداری در دنیای نانومتری است. شش محصول دارای گواهی نانو مقیاس شامل هایپرترمیا، میکروسکوپ پروبی روبشی آموزشی (SPM-EDU) ، میکروسکوپ تونلی روبشی آموزشی (STM-EDU)، میکروسکوپ پروبی روبشی (SPM) ، میکروسکوپ نیروی اتمی (AFM) و میکروسکوپ تونلی روبشی (STM) است. این میکروسکوپ‌ها، ابزارهایی کوچک و قابل استفاده در هر آزمایشگاهی هستند. بگونه ای که تاکنون 19 دستگاه از این میکروسکوپ‌ها در آزمایشگاههای دانش آموزی توانا نصب شده و در حال استفاده توسط دانش آموزان است.

 

  میکروسکوپ تونلی روبشی آموزشی      میکروسکوپ نیروی اتمی 

 

همچنین این شرکت در ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل یک میز ضد ارتعاشی را به عنوان محصول جدید ارائه کرده بود که برای افزایش دقت تصویربرداری میکروسکوپ‌ها نویزهای مکانیکی را تا یک چهارم کاهش میدهد و تا 150 کیلو وزن را نیز تحمل می کند.

 

میکروسکوپ تونل زنی روبشی

 

شرکت نانو سیستم پارس به منظور تجاری سازی میکروسکوپ STM و نیز تکمیل، توسعه و بسط زیر ساخت‌های آزمایشگاهی کشور و فعالیت‌های نانوفناوری در علوم پزشکی و همچنین صدور محصولات فنآوری نانو و تولید ثروت از آن، با تشویق شبکه آزمایشگاهی فنآوری نانو، فعالیت می کند.

کلمات کلیدی : تجهیز,دستگاه,آزمون,آزمایشگاه,نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران,نانو,شرکت نانوسیستم پارس,میکروسکپ نیروی اتمی AFM,میکروسکپ پروبی روبشی SPM,میکروسکپ تونلی روبشی STM,ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code