کارگاه آموزشی برنامه‌نویسی سامانه‌های چندهسته‌ای و پردازنده‌های گرافیکی، تیرماه 98 توسط پژوهشگاه دانش‌های بنیادی برگزار می‌گردد.

امروزه استفاده از مراکز پردازش سریع مورد نیاز بسیاری از حوزه‌های پژوهش، فناوری و صنعت می‌باشد. این مراکز با استفاده از معماری و همبندی تشکیل شده از هسته‌های پردازشی سریع شامل پردازنده‌های عام منظوره سریع و همچنین شتاب دهنده‌های گرافیکی با تعداد هسته‌های پردازشی بسیار بالا، قدرت پردازشی بالایی را فراهم نموده‌اند. معماری و همبندی مورد استفاده در مرکز پردازش سریع، استفاده از شبکه‌های اتصال پر سرعت نظیر شبکه InfiniBand یا شبکه فیبر با قابلیت ارسال و دریافت اطلاعات بین گره است.

 

پردازش سریع، پردازنده گرافیکی

 

نهمین کارگاه برنامه نویسی سیستم‌های چندهسته‌ای و پردازنده‌‌های گرافیکی و کاربردهای آن در برنامه‌های پردازش سریع، ‎12 و 13 تیر ماه 1398 در پژوهشگاه دانش‌‌های بنیادی برگزار می شود.

 

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می‌توانند با مرکز پردازش سریع پژوهشگاه دانش‌های بنیادی با شماره 24509409 (021) و 24509409 (021) تماس بگیرند.

 

پژوهشگاه دانش‌های بنیادی از اعضای شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی است که اطلاعات توانمندی‌ها و خدمات آزمایشگاهی این مجموعه در پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی در قالب سه بخش پژوهشکده فیزیک، پژوهشکده نانو و پژوهشکده علوم کامپیوتر، ارایه شده است.

کلمات کلیدی : کارگاه آموزشی,پژوهشگاه دانش‌های بنیادی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code