دوره آموزشی 12 جلسه‌ای بیوانفورماتیک توسط شرکت داناژن پژوهان کارمانیا برگزار می‌شود.

دوره یک ماهه و نیم آموزش بیوانفورماتیک از 28 آذر ماه در شرکت داناژن پژوهان در 12 جلسه برگزار می‌شود. محورهای مورد بحث در این دوره آشنایی مقدماتی با بیوانفورماتیک، آشنایی با بانک‌های اطلاعاتی ژنی (شامل تعیین توالی اگزون، اینترون، پرومتور و غیره)، آشنایی با بانک‌های اطلاعاتی پروتئینی (تعیین موتیف)،  آموزش بیان ژن در مقطع مقدماتی و آنالیز مایکروآری، آشنایی با نرم افزار R، آموزش نرم افزار Vector  و بررسی درخت فایلوژنی است.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می‌توانند با شماره 09178855799 تماس حاصل نمایند. اطلاعات توانمندی ها و خدمات آزمایشگاه شرکت داناژن پژوهان که از اعضای شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی است، در پایگاه اینترنتی شبکه ثبت شده است.

 

 

 بیوانفورماتیک دانش استفاده از علوم کامپیوتر و آمار و احتمالات در شاخه زیست‌شناسی مولکولی است. در چند دهه اخیر، پیشرفت در زیست‌شناسی مولکولی و تجهیزات مورد نیاز در این زمینه باعث افزایش سریع تعیین توالی ژنوم بسیاری از گونه‌های موجودات شده است، تا جایی که پروژه‌های تعیین توالی ژنوم‌ها از پروژه‌های بسیار رایج به حساب می‌آیند. از بیوانفورماتیک برای تجزیه و تحلیل درون کامپیوتریِ مسائل زیست‌شناسی با استفاده از روش‌های ریاضی و آمار استفاده می‌شود.

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code