آزمایشگاه مرکزی پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی با هدف حمایت از پروژه های دانشجویی، برای تمامی دانشجویان تمامی دانشگاه های کشور، خدمات خود را با 20 درصد تخفیف ارائه می‌دهد.

یکی از اهداف آزمایشگاه مرکزی پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی ارائه خدمات به بخش پژوهش در داخل کشور است. از این رو این آزمایشگاه اقدام به ارائه تخفیف 20 درصدی برای تمامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور کرده است.

 

آزمایشگاه مرکزی پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی که پیش از این به نام آزمایشگاه پژوهشکده مهندسی جهاد و نیز بخش متالورژی این آزمایشگاه به نام آزمایشگاه مواد کاران در میان صاحبان صنایع و پژوهشگران کشور شناخته می ­شد، یکی از با سابقه­ ترین مجموعه­ های آزمایشگاهی کشور است که در سال 1365 تاسیس شده است. این آزمایشگاه در سال 1387 موفق به اخذ گواهینامه ISO/IEC 17025 از موسسه DAR آلمان شد که آزمایشگاه آزمون‌های غیر مخرب این مرکز به عنوان اولین آزمایشگاه تأیید صلاحیت شده خاورمیانه تحت این استاندارد شناخته می­ شود.

 

همچنین این آزمایشگاه علاوه بر  داشتن گواهینامه صلاحیت استاندارد ISO/IEC 17025 از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، دارای گواهینامه تأیید صلاحیت از سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان آزمایشگاه همکار این سازمان بوده و عضو شبکه آزمایشگاه­ی فناوری ­های راهبردی کشور است.

 

 

 این بخش آزمایشگاهی با مجموعه­ های مختلف صنعتی و پژوهشی از جمله صنایع هوا و فضا، نفت و گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، کشتی سازی، خودرو، صنایع ریلی و طیف وسیعی از تولید کنندگان مواد مصرفی جوشکاری، محصولات پلیمری، کامپوزیتی، مواد شیمیایی و شرکت‌های بازرسی شخص سوم ایرانی و خارجی همانند BV، DNV، GL، LR همکاری نزدیک و مستمر دارد.

 

این آزمایشگاه همچنین امکان ارائه خدمات مشاوره­ ای و بازرسی شامل مشاوره در زمینه جوش و انتخاب مواد، تهیه دستورالعمل جوشکاری (WPS) و تاییدیه آن (PQR) ، مشاوره در زمینه آزمون­ های غیر مخرب و تهیه دستورالعمل­ های آزمون تحت نظر نفرات سطح 3 از ASNT، ارائه آموزش­ های خاص در زمینه جوشکاری و آزمون­ های غیر مخرب و طراحی و تهیه دستورالعمل آزمون­ های خاص متالورژیکی برای مصارف و کاربردهای ویژه، انجام آزمون­ های شناسنامه فنی، طرحی روش ­های آزمون و ارایه خدمات در خصوص تدوین دانش فنی محصولات شیمی و پلیمری را دارد. این مجموعه دارای آزمایشگاه ­های تخصصی زیر است:

·        آزمایشگاه کروماتوگرافی

·        آزمایشگاه مشخصه یابی ذرات و کنترل کیفی مواد

·        آزمایشگاه آنالیز حرارتی

·        آزمایشگاه خواص مکانیکی فلزات و ترکیبات پلیمری

·        آزمایشگاه آنالیز عنصری و ساختاری

·        آزمایشگاه بررسی های غیر مخرب

·        آزمایشگاه متالوگرافی

·        آزمایشگاه ارتعاشات و کنترل ابعادی

 

اطلاعات توانمندی ها و خدمات آزمایشگاه مرکزی پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی که از اعضای شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی است، در پایگاه اینترنتی این شبکه ارایه شده است.

 

کلمات کلیدی : آزمایشگاه

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code