شرکت سامانه تجهیز دانش توانست با افزایش سطح کاربرد و ارتقای کیفیت دستگاه لایه‌نشانی دورانی تولیدی خود وارد مرحله صادرات شده و این دستگاه را به کشورهای بولیوی و عراق صادر کند.

دستگاه لایه‌نشانی دورانی شرکت سامانه تجهیز دانش در سال 91 تولید و تاکنون نزدیک به 10 نسخه به‌روزشده داشته است که هرکدام ظاهر و کیفیت محصول و همچنین سطح کاربرد آن را ارتقا داده است، این افزایش کیفیت و سطح کاربرد منجر به توسعه بازار بین‌المللی این محصول و ورود به مرحله صادرات شده است. این شرکت توانسته تا به حال 2 دستگاه به کشورهای بولیوی و عراق صادر کند و قرار است در آینده نزدیک این محصول تولید داخل به سوریه و چند کشور آفریقایی نیز صادر شود.

 

امیر بهتاش مدیرعامل شرکت سامانه تجهیز دانش درباره ویژگی‌های این محصول گفت: « مزیت دستگاه تولیدی این شرکت تعداد دور بالای این دستگاه است که به 12000 دور در دقیقه می‌رسد. این مدل از نوع دستگاه‌های لایه‌نشانی رومیزی است و برای کاربردهای لیتوگرافی که به ضخامت پوشش‌دهی کم احتیاج دارند استفاده می‌شود. از دیگر آزمایشگاه‌هایی که به این نوع پوشش‌دهی نیاز دارند آزمایشگاه میکروفلوئیدیک است که در آن برای جداسازی سلول‌ها و تشخیص بیماری‌هایی مثل سرطان  تراشه‌های مخصوصی تولید می‌کنند. از دیگر مزایای این دستگاه که با نمونه‌های اروپایی قابل‌مقایسه است این است که کاملاً قابل‌برنامه‌ریزی است و سرعت، زمان و شتاب دستگاه قابل‌تنظیم است. می‌توان برنامه‌هایی که به دفعات از آن استفاده می‌شود را در حافظه دستگاه ذخیره و در مواقع لزوم به راحتی فراخوانی کرد. همچنین این دستگاه قابلیت خودتمیزشوندگی دارد و مواد اضافی با استفاده از محفظه زیرین به‌طور خودکار تخلیه می‌شود.»

 

ارتقای دستگاه لایه‌نشانی دورانی و ورود به مرحله صادرات

 

بهتاش درباره بازار داخل این محصول گفت: « توسعه ‌کسب‌وکار شرکت سامانه تجهیز دانش و خوش‌نام بودن آن مدیون افزایش کیفیت دستگاه‌ها و ارتقا سطح کاربرد آنها و همچنین خدمات پس از فروش مطلوب است که بین متقاضیان به یکدیگر پیشنهاد شده است. در همین راستا چندین آزمایشگاه که از مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی هستند اقدام به خرید دستگاه‌های ما کرده‌اند که در برخی موارد ما توانستیم دستگاه آنها را ارتقا دهیم بدون اینکه هزینه‌ای متحمل شوند؛ این از موارد خدمات پس از فروش ما بوده که نظر متقاضیان را جلب کرده است. همچنین این دستگاه با اینکه از سال 92 تاکنون به قابلیت‌های آن افزوده شده و سطح کاربرد آن ارتقا یافته است ولی قیمت آن تغییر چندانی نکرده است.»

 

وی در ادامه گفت: « دستگاه پوشش‌دهی دورانی یکی از دستگاه‌های ابتدایی برای هر آزمایشگاهی است و ما معمولاً هرساله حدود 20 عدد از این دستگاه را به مراکز تحقیقاتی مثل دانشگاه‌ها و آزمایشگاه‌های خصوصی شیمی، زیستی و میکروفلوئیدیک فروخته‌ایم. این دستگاه در صنعت رنگ‌سازی برای کنترل کیفیت رنگ و میزان پوشش‌دهی رنگ و پلیمر نیز کاربرد دارد.»

 

شرکت سامانه تجهیز دانش فعالیت اصلی خود را از سال ۱۳۹۱ آغاز کرد. محصولات این شرکت شامل سامانه‌های تلفیقی مکانیکی، الکتریکی و الکترونیکی بوده و دارای کاربرد در آزمایشگاه‌های ساخت و آزمایش ادوات میکرونی و نانو شامل صنایع نیمه‌هادی، اپتیک، لیزر، مهندسی پزشکی و تجهیزات مرتبط با آزمایشگاه‌های فیزیک، شیمی، پلیمر و پتروشیمی است. این شرکت تنها مجموعه پیشرو در زمینه ساخت مجموعه کامل زنجیره تجهیزات موردنیاز برای راه‌اندازی آزمایشگاه‌های ساخت حسگرهای میکرو و نانو، تراشه‌های میکروفلوئیدیک، لیتوگرافی و لایه‌نشانی است. از جمله مهم‌ترین تجهیزات این شرکت می‌توان به دستگاه پوشش‌دهی دورانی، لیتوگرافی مسک الاینر، سلول‌های اچینگ، سامانه‌های لایه‌نشانی اسپاترینگ، پلاسما کلینر، گلاوباکس، کوره خلأ و پمپ سرنگ اشاره کرد. این مرکز با دسترسی مناسب در مرکز شهر آماده سرویس‌دهی به پژوهشگران و علاقه‌مندان در زمینه آموزش عملی و ارائه خدمات ساخت در ابعاد میکرونی است.

 

شرکت دانش‌بنیان سامانه تجهیز دانش موفق به دریافت گواهی نانومقیاس از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برای دستگاه‌های لایه‌نشانی اسپاترینگ مغناطیسی، لایه‌نشانی دورانی، لیتوگرافی تماسی ماورابنفش و لیتوگرافی نوری شده است و در راستای توسعه بین‌المللی موفق به دریافت گواهی CE برای دستگاه‌های لایه‌نشانی دورانی، لیتوگرافی مسک الاینر و دستگاه گلاوباکس شده است.

کلمات کلیدی : تجهیزات آزمایشگاهی,لایه نشانی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code