کنترل‌گر پیپت سرم‌شناسی می‌تواند دستی یا دارای موتور باشد و همچنین برخی ویژگی‌های دیگر که می‌توان به صورت انتخابی به آن‌ افزوده شود.


دانشمندان هنگام استفاده از پیپت‌های در محدوده میلی‌لیتر، اغلب از پیپت‌های سرم‌شناسی و یک کنترل‌گر استفاده می‌کنند. کنترل‌گر می‌تواند دستی یا دارای موتور باشد و همچنین برخی ویژگی‌های دیگر که می‌توان به صورت انتخابی به آن‌ افزوده شود. در همین راستا، برخی از راهکارهای انتخاب کنترل‌گر پیپت سرم‌شناسی معرفی شده‌اند.

 

نوع کنترل‌گر
در بیشتر موارد، دانشمندان کنترل‌گر های دستی را به کنترل‌گر های موتوردار ترجیح می‌دهند. اگر هزینه مسئله مهمی باشد و میزان استفاده از پیپت کم و محدود باشد، ممکن است یک کنترل‌گر دستی ارجحیت داشته باشد. اما دنیای امروز کمی تفاوت دارد، به طوری که برخی از پرسنل آزمایشگاه بارها در طول روز از پیپت استفاده می‌کنند، و این افراد قطعاً استفاده از یک کنترل‌گر موتوردار را ترجیح می‌دهند؛ در این شرایط، یکی از ویژگی‌های مهم آن مقدار قابل استفاده پس از هربار شارژ باتری است.

 

 

راحتی در استفاده
هنگام انتخاب یک کنترل‌گر پیپت سرم‌شناسی، راحتی در استفاده یکی از معیارهایی است که مورد توجه قرار می‌گیرد. یک پیپت باید سبک باشد و طراحی ارگونومیک داشته باشد تا بتوان ساعت‌ها به طور مداوم از آن استفاده کرد. همچنین استفاده از کنترل‌گر باید تا حد امکان ساده باشد و سرعت تخلیه و پر کردن مناسبی داشته باشد.


به طور کلی، کنترل‌گر های پیپت سرم‌شناسی در اکثر آزمایشگاه‌ها به فراوانی یافت می‌شوند و از لحاظ ظاهری بسیار شبیه هم هستند و تفاوت بین مدل‌های آن‌ها اندک است. اما مهم‌ترین جنبه‌های یک کنترل‌گر قابلیت اطمینان، کیفیت و پشتیبانی قوی تأمین‌کننده است. اما قیمت تمام شده هم یکی از عواملی است که قطعاً در انتخاب تاثیر خواهد داشت. امیدواریم تا با استفاده از این پیشنهادات، انتخاب یک کنترل‌گر پیپت سرم‌شناسی کمی آسان‌تر یا حداقل هدفمندتر باشد.

کلمات کلیدی : پیپت پیشرفته,تجهیزات آزمایشگاهی,شبکه آزمایشگاهی,آزمایشگاه

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code