«پایا پرداز محیط» یکی از شرکت‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌ های راهبردی، به عنوان آزمایشگاه معتمد سازمان حفاظت محیط زیست خدمات مرتبط با سنجش و کنترل آلاینده‌های محیط زیست را ارائه می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، شرکت‌ها و مراکز تحقیقاتی گوناگونی بر بستر شبکه آزمایشگاهی فناوری ‌های راهبردی، خدمات محیط زیستی، از جمله سنجش میزان آلاینده‌های محیطی را ارائه می‌کنند؛ «پایاپرداز محیط» یکی از همین مجموعه‌ها است و علاوه بر خدمات مرتبط با سنجش و کنترل آلاینده‌های محیط زیست، به‌عنوان شرکت بهداشت حرفه‌ای سطح سه، به مسائل موثر در سلامت و بهداشت شغلی افراد نیز می‌پردازد.


امیر شجاعی، مدیرعامل شرکت پایا پرداز محیط با اشاره به ارائه خدمات بر بستر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی توسط این مجموعه فناور گفت: شرکت پایاپرداز محیط، برای ارزیابی‌های کارشناسی، اندازه‌گیری و امور آزمایشگاهی از افراد متخصص بهره می‌‎برد. 

به گفته شجاعی، این شرکت از قابلیت ارائه خدمات آزمایشگاهی به صنایع، شرکت‌ها و ادارات برخوردار است، همچنین در زمینه تحقیقاتی امکان تست ادوات ساخته شده از جمله گوشی های حفاظتی، ماسک های حفاظتی و سیستم های کاهنده آلاینده‌ها را دارد.


مدیرعامل پایاپرداز محیط از گام‌های پیموده شده در حوزه پژوهشی و آزمایشگاهی برای کمک به طلایه‌داران عرصه مقابله با کرونا اشاره کرد و افزود: در شرایطی که همه بخش‌های کشور عزم خود را برای کمک به حفظ سلامت و کنترل روند گسترش بیماری کرونا جزم کرده‌اند، تلاش کردیم تا گامی برداریم و با استفاده از توانمندی‌هایمان از سنگینی این بار نهاده شده بر دوش کشور بکاهیم. بنابراین، گام‌هایی در مبارزه با کرونا برداشته شد که از جمله این خدمات می‌توان به ارائه خدمات مشاوره در تدوین 15 دستورالعمل پیشگیری و کنترل ویروس کرونا، ارائه خدمات آزمایشگاهی با موضوع آنالیز و تعیین درصد خلوص الکل ها و مواد ضد عفونی و همچنین طراحی و ساخت پکیج ارزیابی عملکرد ماسک های تنفسی پزشکی مطابق مطابق استاندارد BS EN 14683:2014 اشاره کرد.

 

 

این فعال فناور، مهم‌ترین لازمه برای ارتقای تولیدات و ارائه خدمات کارآمد را تسهیل تامین مواد اولیه و قطعات و کمک مالی در این زمینه، همچنین تسهیل دریافت مجوزها دانست و گفت: با توجه به کمبود در زمینه تامین برخی تجهیزات دستگاهی و یا قطعات یدکی و هزینه بالای آنها و همچنین مشکل در دریافت خدمات، نیاز به تولید داخلی هر چه بیشتر حس می‌شود، در این زمینه تولید کنندگان نیاز به حمایت‌های مالی و همچنین تسهیل در واردات مواد اولیه یا قطعات مورد نیاز دارند.

 

شجاعی با بیان این‌که پایاپرداز محیط از اعضای شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی است، نقش این شبکه را در تأمین و شبکه‌سازی نیازمندی‌ها مهم ارزیابی کرد و گفت: این شبکه حامی بسیار کارآمدی برای آزمایشگاه ها در زمینه تامین و تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی بوده و با مهیا کردن بستری جهت به اشتراک گذاشتن تجربیات آزمایشگاه ها گامی موثر در پیشرفت آزمایشگاه ها برداشته است.

 

مدیرعامل پایاپرداز محیط با بیان این‌که شبکه سازی و ایجاد بستر تعامل میان مراکز تحقیقاتی، آزمایشگاه ها و شرکت ها می تواند به جهش تولید، توسعه و پیشرفت کمک کند، اظهار کرد: با توجه به کمبود خدمات رسانی از خارج کشور و همچنین تجربیات چندین ساله و پربار بسیاری از افراد متخصص تعامل شرکت‌ها و شبکه سازی می تواند کمبود‌های موجود را برطرف کند و به نوعی با همپوشانی آن‌ها بتوان به مجموعه کاملی از توانمندی‌ها دست یافت.

 

 

کلمات کلیدی : محیط زیست,سازمان حفاظت از محیط زیست,آزمایشگاه

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code