شرکت زیست ‌محصول پرشین، یکی از اعضای شبکه آزمایشگاهی فناوری‌ های راهبردی با ارائه خدمات و آزمون منسوجات نانویی، زمینه افزایش کیفیت محصولات ساخت داخل در این حوزه را فراهم کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری ‌های راهبردی، نانو فناوری با پیشرفت روز‌افزون خود، نیاز به انجام تست‌های کیفی روزآمد و تعریف استانداردهای جدید و کارآمد را دوچندان می‌کند. شرکت زیست محصول پرشین به عنوان یکی از اعضای شبکه آزمایشگاهی فناوری‌ های راهبردی، علاوه بر انجام خدمات آزمایشگاهی حوزه نانو فناوری، به عنوان یک آزمایشگاه تخصصی میکروبیولوژی و تست فرآورده‌های پروبیوتیکی خدمات خود را به پژوهشگران و صنعتگران ارائه می‌کند.


آزمایشگاه زیست محصول پرشین، کار خود را از سال 92 با آزمایش بر روی پروبیوتیک‌ها و در قالب آزمایشگاه میکروبیولوژی به طور تخصصی با سنجش مواد و فرآورده‌های پروبیوتیک آغاز کرده است. پس از آزمایش بر روی نمونه‌هایی که ادعا می‌شد پروبیوتیک هستند، انجام تست‌های آنتی باکتریال به توانمندی‌های این مجموعه آزمایشگاهی اضافه شد.


آذرنوش قیاسوند با بیان این مطلب گفت: همکاری این آزمایشگاه با ستاد توسعه فناوری‌ های نانو با آزمایش‌های تخصصی بر روی مواد و منسوجات نانویی جدی‌تر شد. در این مجموعه بر روی محصولات نانویی از جمله منسوجات نانو، شیت‌های پلیمری، محلول‌های نانویی، کاشی‌ها و دیگر محصولات این حوزه آزمون صورت می‌گیرد.


وی منسوجات نانویی را یکی از زمینه‌های آزمون شرکت زیست ‌محصول پرشین دانست و گفت: نمونه‌هایی که عمدتاً مورد آزمایش قرار می‌گیرند، در حوزه محصولات نانویی هستند که دسته بزرگ آن منسوجات نانویی است، این روزها و با توجه به شیوع ویروس کرونا، انجام آزمون بر روی ماسک‌های نانویی و سنجش میزان کیفیت این محصولات در دستور کار قرار گرفته است.


وی افزود: همچنین این شرکت به عنوان آزمایشگاه همکار وزارت بهداشت در زمینه مواد غذایی، تست‌های تخصصی میکروبیولوژی از جمله پاتوژن، غیر پاتوژن و انجام تست‌های پروبیوتیک فعالیت می‌کند. قیاسوند با اشاره به بهره‌گیری زیست‌محصول پرشین از از کادر متخصص گفت: بالغ بر 6 نیروی متخصص به طور مستقیم در آزمایشگاه فعالیت می‌کنند که دانش‌آموختگان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند.

 


مدیر آزمایشگاه زیست‌ محصول پرشین از انجام آزمون‌های خودکنترلی مرتبط با صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی گفت و افزود: با استفاده از تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی و بیش از ۱۵۰ نوع محیط کشت اختصاصی و افتراقی میکروبی این آزمایشگاه قادر به ارائه‌ی خدمات در زمینه‌های تشخیص و کشت انواع باکتری‌ها، قارچ‌ها، مخمرها و تعیین حد مجاز میکروارگانیسم های هوازی و بی‌هوازی در آب، مواد اولیه و فرآورده‌های غذایی است.

قیاسوند به برگزاری دوره‌های آموزشی، به صورت مدون و مستمر توسط این مجموعه آزمایشگاهی اشاره کرد و گفت: این دوره‌ها، ضمن ارتقای دانش فنی مسئولان آزمایشگاه‌ها، صنعتگران و پزوهشگران حوزه زیست‌فناوری و میکروبیولوژی، زمینه را برای توسعه دانش و فناوری‌های بومی این حوزه فراهم می‌کند.

 

مدیر آزمایشگاه زیست‌محصول پرشین از ضرورت تأمین مواد اولیه آزمایشگاهی توسط شرکت‌های دانش ‌بنیان داخلی گفت و ادامه داد: اگر محیط‌های کشت سلولی در داخل کشور، با کیفیتی بالاتر و قیمتی پایین‌تر تولید شود، می‌توانیم خدمات آزمایشگاهی ارزان و مطلوب‌تری را به مشتریان ارائه کنیم.

این فعال فناور، از ارتباط با مشتریان از طریق شبکه آزمایشگاهی فناوری‌ های راهبردی گفت و ادامه داد: خوشبختانه تعاملی اثرمند و سازنده میان مخاطبان و ارائه دهندگان خدمات آزمایشگاهی در حوزه نانو و میکروبیولوژی شکل گرفته است.

 

کلمات کلیدی : آزمایشگاه های نانو,ضد باکتری,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,آزمایشگاه

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code