شرکتی دانش‌ بنیان با کمک دانش نیروهای متخصص خود توانسته است تولید جنین در شرایط آزمایشگاهی را با استفاده از کیت IVF بومی‌شده محقق کند.

از کیت IVF می‌توان برای تولید جنین‌های دامی در شرایط آزمایشگاهی به منظور استفاده در صنعت دامپروری و تولید گاوهای شیری و گوشتی نژاد اصیل استفاده کرد. شرکت دانش ‌بنیان پیشگام پایا زیست، توانسته است با تولید یک محیط کشت IVF و جایگزینی آن با 5 محیط کشت وارداتی آمریکایی تمامی مراحل تولید جنین آزمایشگاهی را به صورت پیوسته با یک محیط کشت به جای 5 محیط کشت انجام دهد. 

 

برنامه راهبردی این شرکت، مطالعه و تحقیق برای تولید دانش فنی بومی در داخل کشور و انتقال دانش فنی تولیدی به شرکت‌های صنعتی بزرگ برای تولید انبوه است.

 

به گفته مهدی هادی مدیر عامل این شرکت، محصول دانش ‌بنیان دیگر این مجموعه که در مرحله توسعه قرار دارد، تولید میکروفلوییدیک چیپ IVF است که برای تعیین جنسیت اسپرم انسان و دام و سپس IVF استفاده می‌شود. همچنین تعیین جنسیت اسپرم دام‌های نژاد اصیل می‌تواند ارزش اسپرم مورد نظر را از لحاظ اقتصادی چندین برابر کند و به صورت انتخابی برای تولید دام‌های اصیل و موارد متنوع دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

 

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ادامه داد: تلاش شرکت دانش ‌بنیان پیشگام پایا زیست نیل به ارتقاء سطح کیفی سلامت جامعه و پیشرفت صنعت دارو و تجهیزات پزشکی کشور برای تامین نیازهای جامعه و تولید محصولات پیشرفته و روز دنیا است.

 

 

کلمات کلیدی : معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری,زیست فناوری,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,شرکت دانش بنیان

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code