در حال حاضر بیش از یک هزار مجموعه آزمایشگاهی تجهیزات و خدمات خود را به اشتراک گذاشتند تا دسترسی محققان به این خدمات تسهیل شود.

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف در دسترس قرار دادن و به اشتراک‌‎گذاشتن خدمات و تجهیزات در تلاش است تا مجموعه‌های آزمایشگاهی را به عضویت در شبکه ترغیب کند. این کار به شناسایی و استفاده از ظرفیت‌های موجود کشور در این حوزه کمک می‌کند.

 

عضویت این مجموعه‌ها نقشی اثرگذار در معرفی توانمندی‌ها و تجهیزات موجود در کشور‎ دارد و دسترسی پژوهشگران، دانشجویان، اعضای هیئت علمی و شرکت ها به تجهیزات آزمایشگاهی را تسهیل و ظرفیت‌های نهفته در این حوزه را هم نمایان می‌کند.

 

تجهیزات موجود در حوزه‌های مختلف فناوری شناسایی شده‌اند که از آن جمله می‌توان به زیست‌فناوری، فناوری نانو، علوم شناختی، علوم و صنایع دریایی، هوایی، فضایی، ریلی، صنایع دستی، سلول‌های بنیادی، نفت، انرژی و نیرو، برق و الکترونیک، معدن، مواد، پلیمر، مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی و غیره اشاره کرد.

 

از نظر سازمان مادر، آزمایشگاه های زیرمجموعه وزارتخانه های مختلف مانند وزارت علوم، بهداشت، صمت، نیرو، کشاورزی، ارتباطات و غیره به همراه شرکت‌های خصوصی توانمند در حوزه های آزمایشگاهی در شبکه عضو هستند.

 

کلمات کلیدی : باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری,شرکت دانش بنیان

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code