مدیر شبکه آزمایشگاهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام ارائه بیش از یک میلیون خدمت اعتباری به جامعه هدف بر متنوع شدن این خدمات تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی؛ خدمات آزمایشگاه‌های متنوعی چون فنی و مهندسی، مواد و متالورژی، برق و الکترونیک، شیمی، هوافضا، معدن، محیط‌زیست، کشاورزی، زیست فناوری و دیگر حوزه‌های فناورانه در بستر شبکه آزمایشگاهی ارائه می‌شود.


رضا اسدی‌فرد مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره ارائه خدمات تخصصی در این شبکه، گفت: یکی از تلاش‌های ما در این شبکه تنوع بخشیدن، تخصصی کردن و افزایش خدمات به متقاضیان است. مخاطبان شبکه نیز تنوع زیادی دارند و در حوزه‌های مختلف فناورانه فعالیت می‌کنند.


وی افزود: اساتید دانشگاهی، محققان و پژوهشگران، دانشجویان، مراکز آزمایشگاهی، شرکت های دانش بنیان و فعالان این حوزه مخاطبان اصلی شبکه هستند. به گفته اسدی‌فرد، دسترسی آسان به خدمات آزمایشگاهی با کیفیت و با قیمت مناسب، یکی از چالش‌های پیش روی پژوهشگران و صنایع کشور است که تلاش می‌کنیم با به اشتراک گذاری خدمات و تجهیزات این مشکلات را از سر راه فعالیت آنها برداریم.


مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: یکی از مهم‌ترین مزایای این کار حفظ و استفاده بهینه از سرمایه‌های ملی در حوزه آزمایشگاهی است. با این اقدامات، دسترسی به خدمات آزمایشگاهی، تسهیل می‌شود.


وی با اشاره به اینکه از دیگر اهداف شبکه ارتقای سطح علمی فعالان این حوزه است، گفت: این کار را با ایجاد کارگروه‌های تخصصی مختلف اجرایی کرده‌ایم. در این کارگروه‌ها دانش و تجربه ارایه خدمات آزمایشگاهی به شکلی کاملا تخصصی و منبطق با نیازهای کشور به اشتراک گذاشته می‌شود.


اسدی‌فرد همچنین بیان کرد: برای تسهیل اطلاع رسانی‌ها در این حوزه اقدام به ایجاد پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی کردیم. این پایگاه به عنوان مرجع اطلاعات توانمندی‌ها و خدمات آزمایشگاهی کشور، در دسترس پژوهشگران و صنایع قرار دارد و اخبار مرتبط با حوزه آزمایشگاهی و مراکز عضو شبکه، ارایه مقالات تخصصی در زمینه آشنایی و کاربری تجهیزات آزمایشگاهی و همچنین معرفی توانمندی‌ها و قابلیت‌های مراکز عضو شبکه در این پایگاه ارائه می‌شود.

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,خدمات اعتباری,باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی,دکتر رضا اسدی فرد

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code