شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی زمینه‌ای ایجاد کرد تا 21 هزار تجهیز آزمایشگاهی توسط مراکز آزمایشگاهی عضو به اشتراک گذاشته شود.

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که بستری برای توسعه و ارتقای خدمات آزمایشگاهی در کشور است با ترغیب مراکز عضو توانست طی چند سال گذشته، 21 هزار دستگاه و تجهیز آزمایشگاهی را اشتراک‌گذاری کند. تجهیزاتی که در اختیار پژوهشگران، اساتید دانشگاهی، دانشجویان، علاقه مندان به این حوزه و دیگر مراکز قرار گرفته است.


تجهیزات به اشتراک گذاشته شده از حوزه‌های متنوع آزمایشگاهی است و موارد متنوعی از انواع دستگاه‌های آماده سازی نمونه مانندآسیاب ها، التراسانتریفیوژ، آون خلاء، خشک کن انجمادی پاششی تا اتاق های آزمون شرایط محیطی مانند آزمون شرایط محیطی خودرو را شامل می شود. در این شبکه همچنین آنالیزگرهای متعددی همچون انواع کروماتوگرافی، طیف سنج ها، آنالیزگرهای پرتو ایکس، میکروسکوپ های نوری و الکترونی، تجهیزات آزمون های زیست فناوری و غیره به اشتراک گذاشته شده است.


این شبکه با هدف به اشتراک گذاری دستگاه ها و ارایه خدمات آزمایشگاهی و حمایت از توسعه کمی و بهبود کیفی خدمات آزمایشگاهی در کشور ایجاد شده است به همین دلیل تلاش می کند تجهیزات و خدمات موجود در صنعت آزمایشگاهی را به اشتراک گذاشته و مسیر دسترسی به آنها را تسهیل کند. این کار موجب بهبود خدمات ارائه شده در این حوزه می شود.


شرکت‌های دانش‌ بنیان و خلاق، دانشگاه‌ها (استادان و دانشجویان)، پژوهشگران و فعالان این حوزه و مراکز آزمایشگاهی دولتی و خصوصی مهم‌ترین مخاطبان شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی هستند.


فهرست تجهیزات آزمایشگاهی به اشتراک گذاشته شده در پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

 

 

کلمات کلیدی : آشنایی با تجهیزات آزمایشگاهی,باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاهی,معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code