صفحه صافی جز تجهیزات اساسی آزمایشگاه‌های اندازه‌گیری و کارگاه‌های ساخت تجهیزات باکیفیت به شمار می‌رود که توسط یک شرکت دانش‌ بنیان، تولید شده است.

این وسیله در کارگاه‌های ساخت و قالب‌سازی به‌عنوان سطح مرجع در عملیات علامت‌گذاری و خط‌کشی روی قطعات، کنترل تختی سطوح، کنترل مستقیم بودن میله‌ها، اندازه‌گیری قطعات و در آزمایشگاه‌های اندازه‌گیری به‌عنوان سطح مرجع مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در دستگاه‌ها و ماشین‌های اندازه‌گیری برای استقرار قطعات کاربرد دارد.


شرکت سنجش دقیق طول، در سال ۱۳۷۳ با هدف تأمین نیازهای صنعت کشور به تجهیزات اندازه‌گیری دقیق (مترولوژی) تأسیس شد. فعالیت این شرکت بعداً انواع ترازهای دقیق صنعتی و ترکمترها (گشتاور سنج‌ها) را نیز در بر گرفت. این شرکت پس از سال‌ها تلاش و مطالعه موفق به تولید صفحه صافی‌های گرانیتی با استاندارد DIN876 آلمان شده است.

 

صفحه صافی گرانیتی یا میز دقیق اندازه‌گیری که محصول این شرکت است در تمامی آزمایشگاه‌ها و صنایع که نیاز به‌ اندازه گیری دقیق دارند قابل استفاده است. این میز بستری برای سنجش دقت و صافی دستگاه‌ها است. تولید این محصول در سال ۸۱ شروع شده است و تاکنون نیز ادامه دارد. این محصول ابعاد، اندازه و دقت‌های مختلفی دارد که بر اساس درخواست صنایع و با توجه به استانداردهای مربوطه آماده می‌شود‌.

 

 

این محصول از بهترین معادن سنگ کشور استخراج می‌شود و تولید آن فرآیندی پیچیده، دقیق و پرهزینه دارد که باید در شرایط اتاق تمیز (clean room) بدون گرد و غبار، ارتعاش و تغییرات دمایی انجام شود. شرکت سنجش دقیق طول، تاکنون این پروسه را با موفقیت طی کرده است.

 

تولید این محصول یک فن‌آوری نو است که با تلاش فراوان فناوران، به دست آمده است. بسیاری از صنایع مادر و استراتژیک، دفاعی، خودرو و موارد دیگر، در بیست سال گذشته از این محصول ایران‌ ساخت استفاده کرده‌اند. برای دستیابی به گریدهای بالا بایستی لپینگ (lapping) نهایی پس از حمل صفحه صافی به محل مشتری انجام پذیرد.

 

صفحه صافی گرانیتی یا میز دقیق اندازه‌گیری به‌عنوان بستر اصلی در صنایعی که نیازمند دقت بالا هستند استفاده می‌شود. محصول نهایی همراه با نقشه پستی و بلندی داخل (توپوگرافی) تحویل مشتری می‌شود تا با توجه به نقشه بهترین استفاده را از آن به عمل آورد.

 

 

کلمات کلیدی : نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,شرکت دانش بنیان

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code