پیام آزمای البرز، یکی از مجموعه‌ها عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی است که خدمات تخصصی را در حوزه‌های صنایع غذایی و آرایشی و بهداشتی ارائه می‌دهد.

اعظم کاهه مدیر شرکت پیام آزمای البرز با اشاره به ارائه خدمات آزمایشگاهی و مشاوره به تولیدکنندگان، صنعتگران و پژوهشگران گفت: این مجموعه با تکیه به دانش و تجربیات چندین ساله نیروی انسانی متخصص و مجرب، خدمات تحقیقاتی، آزمایشگاهی، آموزشی و مشاوره را در حوزه های گوناگون به تولیدکنندگان و صنعتگران ارائه می‌کند.

 

تنوع در خدمات آزمایشگاهی و تجهیزات

این فعال فناور، هدف از فعالیت‌های پیام آزمای البرز را بسط و گسترش دانش فنی و مهارت های اجرایی در حوزه های تخصصی صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی دانست و افزود: این مجموعه در راستای ارتقاء سطح کیفیت و تعالی صنایع یادشده با ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی و کنترل کیفیت، خدمات تحقیق و توسعه، برگزاری دوره‌های آموزشی، کارگاه‌های تخصصی و ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه، راه‌کارها و مشاوره های لازم را به سازمان ها و صنایع ارائه می‌دهد.

 

کاهه، با بیان این‌که شرکت پیام آزمای البرز تجهیزات متنوع را با همکاری متخصصین دانشگاهی برای ارائه خدمات آزمایشگاهی مستقر کرده است ادامه داد: تجهیزات پیشرفته و روزآمدی از قبیل دستگاه‌های گاز کروماتوگرافی، جذب اتمی، طیف سنج مادون قرمز و اسپکتروسکوپی دو پرتویی توانایی انجام کلیه آزمون‌های عمومی و تخصصی مانند اندازه گیری فلزات سنگین، باقی مانده سموم دفع آفات نباتی، انواع مایکوتوکسین ها، انواع نگهدارنده ها و شیرین کننده‌های مصنوعی و تعیین غلظت نمونه های مجهول را برای این مجموعه فراهم کرده‌اند.

 

ارائه خدمات آزمایشگاهی متنوع به فعالان حوزه غذایی و آرایشی و بهداشتی

 

کاهه بیان کرد: این مجموعه به صورت مستقیم برای 12 نفر نیروی متخصص و به صورت غیر مستقیم و پاره وقت برای بیش از 15 نفر اشتغال ایجاد کرده است. وی با اشاره به انجام آزمایش‌های ارتقای کیفیت فرآورده‌های ضدعفونی کننده برای مقابله با شیوع کرونا گفت: این شرکت پس از آغاز همه‌گیری، با هدف ارایه خدمات کنترل کیفی و فرمولاسیون تولید محصولات مقابله با کرونا از قبیل انواع ضدعفونی کننده ها و پاک کننده‌ها، خدمات متنوعی را به فعالین این بخش ارایه نموده است.

 

این فعال فناور، از تعامل با دانشگاه‌ها و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها گفت و ادامه داد: این تعامل و ارتباط در راستای توسعه پژوهش‌ها و همکاری در انتخاب موضوعات مورد نیاز صنعت برای پایان‌نامه‌های دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی ایجاد شده است.

 

ارتقای دانش و تجربه مخاطبان با برگزاری دوره‌های آموزشی

مدیر مجموعه پیام‌ آزمای البرز، به برگزاری دوره‌های آموزشی و تخصصی با هدف بهبود تجربیات، دانسته‌ها و توانمندی‌های فنی پژوهشگران، صنعتگران و فعالان آزمایشگاهی اشاره کرد و گفت: دوره های آموزشی تخصصی از قبیل دوره های آموزشی اصول و کار با دستگاه‌های جذب اتمی، کروماتوگرافی گازی و همچنین دوره های تخصص آزمایش ها و کنترل کیفی شیمی کلاسیک و میکروبیولوژی تخصصی از دوره‌هایی است که توسط پیام آزمای البرز برگزار می‌شوند.

 

کاهه، با بیان این‌که در برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف انعطاف پذیری و قابلیت برگزاری مطابق با خواست مخاطبان وجود دارد، ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند از طریق تماس با شماره 09124590355 در دوره‌های این مجموعه ثبت نام نمایند.

 

این فعال فناور، نقش مجموعه‌های آزمایشگاهی و مشاوره را در ارتقای پژوهش‌ها، کیفیت محصولات و نیز مقالات اثربخش دانست و گفت: پل ارتباطی میان پژوهش تا محصول، شرکت‌های دانش بنیان و مراکز تحقیق و توسعه هستند، به نحوی که با شناسایی نیاز ها و اولویت های صنایع کشور بتوان با ارایه راه‌کارها و مشاوره های تخصصی به پژوهشگران و دانشجویان و کمک به انتخاب موضوعات کاربردی مورد نیاز صنعت، هم مشکلات عدیده صنعت را مرتفع کرد و هم پژوهش های دانشگاهی از حالت مقاله خارج شده و تجاری شوند.

 

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,صنعت آرایشی و بهداشتی,آزمایشگاه,معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code