این محصول به صورت لاستیک جاذب اشعه ایکس، تولید می شود و جایگزین مناسبی برای روپوش های سربی است.

با توسعه فناوری لباس‌های غیرسربی محافظ در برابر اشعه ایکس، ضمن حفظ سلامت افراد در معرض این اشعه، یکی از ملزومات پزشکی بومی‌سازی شد.

لباس‌هایی بدون شکنندگی

شیوا شه‌شناس مدیرعامل شرکت ایده سازان فناوری پروشات گفت: این محصول، نمونه مشابه خارجی دارد ولی تولید نمونه غیرسربی آن در ایران وجود ندارد. این لباس‌ها نسبت به روپوش‌های سربی، سبک‌تر و غیرسمی است. هم‌چنین بسیار منعطف بوده و برخلاف روپوش‌های سربی، شکنندگی ندارد. این محصول در مقایسه با نمونه‌های خارجی دارای کیفیت برابر یا بالاتر است و هزینه تولید بسیار ارزان‌تری دارد.

 

لباس‌های غیرسربی محافظ در برابر اشعه ایکس تولید شد

 

استفاده به عنوان پرده‌های جاذب اشعه ایکس در فرودگاه‌ها

از حوزه‌های تخصصی بهره‌بردار می‌توان به مراکز رادیولوژی، آنژیوگرافی، کاردیوگرافی و تمامی محیط‌های رادیواکتیو اشاره کرد. از لاستیک جاذب ایکس به فرم لباس‌های جاذب می‌توان در کلیه مراکز رادیولوژی، رادیوگرافی و مراکز پزشکی هسته‌ای استفاده کرد.

 

هم‌چنین از این لاستیک می‌توان به عنوان پرده‌های جاذب اشعه ایکس در فرودگاه‌ها و به‌خاطر دوام بالا و وزن سبک‌تر، در دیوارها به جای سرب‌کوبی دیوارها استفاده کرد. این محصول نسبت به نمونه‌های سربی، بسیار سبک‌تر بوده و در مقایسه با نمونه‌های خارجی، بسیار ارزانتر است. هم‌چنین در مقایسه با لباس‌های سربی، بسیار منعطف‌‍تر بوده و روش تولید آن بسیار کم‌هزینه و مقرون‌به‌صرفه است.

 

لایه لاستیکی موردنظر، قدرت جذب بالا در گستره انرژی وسیعی را دارد و عدم‌ ایجاد شکنندگی در لایه در قسمت‌های تاخورده حتی با گذر زمان، از جمله مزیت‌های این لایه است.

 

 

کلمات کلیدی : اشعه ایکس,معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری,شرکت دانش بنیان,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code