دستگاه ICP-OES در شرکت آزمونه فولاد به منظور ارائه خدمات آزمایشگاهی در حوزه آنالیز مواد معدنی راه اندازی شد.

دستگاه ICP-OES یکی از تجهیزات آزمایشگاهی است که در شناسایی عناصر فلزی و انواع مواد معدنی، کاربردهای فراوانی دارد و می‌تواند در طیف گسترده‌ای از آنالیزها مورد استفاده قرار بگیرد. بر همین اساس، شرکت دانش بنیان آزمونه فولاد برای تامین نیاز عرصه پژوهش و صنعت به این آزمون ها و با هدف ارائه هر چه بهتر خدمات به کارفرمایان و مشتریان، دستگاه ICP-OES را در آزمایشگاه این شرکت مستقر کرده است.

 

در حال حاضر با جذب نیروهای متخصص، این دستگاه راه اندازی و انجام آزمون‌های مختلف شیمیایی میسر شده است. از جمله آزمایش هایی که این دستگاه قادر به انجام آن است می‌توان به آنالیز انواع مواد معدنی، کانی ها از قبیل آهن، روی، آلومینیم، مس، سیلیس و سایر عناصر اشاره کرد.

 

آنالیز انواع محصولات تولیدی صنایع ذوب فلزات مانند فولاد، آلومینیم، سرب، روی، مس و عناصر موجود در آب و پساب، آلاینده‌های هوا و شناسایی عناصر سنگین مانند سرب، کادمیم، جیوه ، قلع و سایر عناصر، با دستگاه ICP-OES قابل انجام است.

 

ارائه خدمات آزمایشگاهی در حوزه آنالیز مواد معدنی بر بستر شبکه آزمایشگاهی

 

با این دستگاه، خدمات آنالیز مواد خام مورد استفاده در صنایع ساختمان و تولیدات ساختمانی، همچون آزمایش مواد تشکیل دهنده سرامیک ها، سیمان، گچ، آهک، آجر و تعیین رتبه آنها و اندازه‌گیری اکسید آهن، اکسید آلومینیم، اکسید کلسیم، اکسید منیزیم و سایر مواد قابل ارائه است.

 

آزمایشگاه مهندسین مشاور آزمونه فولاد طیف متنوعی از خدمات آزمایشگاهی را ارائه می‌دهد که شرح کامل فعالیت‌ها و خدمات این مجموعه در سایت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی قابل مشاهده است

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,تجهیزات آزمایشگاهی,معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code