یک شرکت دانش‌ بنیان محلول‌های ضد رسوب و خوردگی را برای کاربرد در صنایع مختلف، تولید کرده است.

محمد هادی شعله مدیرعامل شرکت دانش‌ بنیان پژوهشی صنعتی آبریزان با بیان اینکه توانسته‌ایم میتره سرد و صنعتی که هرکدام مدل‌ها و قابلیت‌های مختلفی دارند، تولید کنیم، گفت: میتره محلولی رسوب بردار است که میتره صنعتی با نرخ خوردگی کمتر از آب در خودروها، پکیج‌ها و موارد دیگر و میتره سرد در صنایع بزرگ و پالایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

نرخ خوردگی کمتر از آب

محلول‌های ضد رسوب و ضد خوردگی میتره در انواع مختلف با توجه به تنوع سیستم‌های تأسیساتی تولید می‌شوند. در فرمولاسیون هر یک از محلول‌های میتره صنعتی، با توجه به آلیاژ بکار رفته در ساختار سیستم تأسیساتی مورد نظر، از مواد مؤثره مناسب و ویژه‌ای استفاده می‌شود.

 

رسوب املاح موجود در آب در تأسیسات و تجهیزات صنایع مختلف، موجب کاهش میزان انتقال حرارت و درنتیجه کاهش راندمان تجهیزات و افزایش مصرف انرژی می‌شود.

 

نرخ خوردگی این محلول پایین است که همین موضوع باعث می‌شود ویژگی خاصی نسبت به همه رسوب بردارها داشته باشد و بدون توقف سیستم، تجهیزات و فرایند صنایع، رسوب برداری کل سیستم انجام شود.

 

بومی‌سازی محلول‌های ضد رسوب و خوردگی

 

جلوگیری از خوردگی

کاربرد محلول میتره در تمام سیستم‌های تأسیساتی فعال با آب در گردش از قبیل بویلر، مبدل حرارتی، برج خنک‌کننده، چیلر، کندانسور، رادیاتور، فن‌کوئل، یونیت هیتر، هواساز، لوله‌های تأسیساتی و مواردی ازاین‌دست است.

 

از مزایای این محصول می‌توان به حذف رسوبات قبلی سیستم، بدون نیاز به متوقف کردن سیستم برخلاف اسید شویی، ماندگاری به مدت یک سال در سیستم، صرفه‌جویی در مصرف آب، انرژی و نیروی انسانی متخصص و کاملاً به‌صرفه بودن اشاره کرد.

 

این محصول اجازه رسوب‌گذاری جدید را با هر نوع آب مصرفی به سیستم نمی‌دهد و برخلاف اسید هیچ تأثیری بر بدن انسان از لحاظ پوستی و تنفسی ندارد، همچنین دوستدار محیط‌زیست است و اثرات مخرب زیست‌محیطی ندارد.

 

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,خوردگی,رسوب‌دهی,شرکت دانش بنیان,معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code