عایق‌های حرارتی و ضد حریق با دانش نانو فناوری با وزن و ضخامتی پایین تولید شد تا یکی از مهم‌ترین نیازهای صنایع رفع شود.

هواژل‌ها، جامداتی با سطح ویژه بالا و بیش از 97 درصد تخلخل با کاربردهای وسیعی در صنعت هستند. این مواد، زیست سازگار و با ضریب انتقال حرارت بسیار پایین به عنوان عایق حرارتی، صوتی و الکتریکی استفاده می شوند.

 

این عایق‌های حرارتی با تلاش شرکت دانش بنیان پاکان آتیه نانو دانش و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید شده است تا صنایع با قیمتی پایین و کیفیتی بالا به محصولی ایران‌ساخت دسترسی داشته باشند و نیاز خود را مرتفع کنند.

 

این شرکت با استفاده از هواژل ها، عایق حرارتی و ضد حریقی تولید می کند که وزن و ضخامت بسیار کمی دارد و می توان از آن برای عایق کاری لوله ها با دمای بالا و حل بخشی از مشکلات صنعت نفت و گاز استفاده کرد. این عایق ها با طول عمر بیش از 20 سال، قابلیت استفاده در دمای منفی 200 درجه تا مثبت 650 درجه سانتی گراد را به صورت پیوسته دارند.

 

مانعی برای خوردگی لوله‌های صنعتی؛ نانوفناوری مقاومت حرارتی تجهیزات را بالا برد

 

این عایق ها به هیچ وجه نمی سوزند و آلاینده ای تولید نمی کنند همچنین فوق آب گریز هستند در نتیجه سبب جلوگیری کامل از پدیده خوردگی زیر سطح عایق در صنایع مختلف می شوند.

 

«قیمت مقرون به صرفه به نسبت کارایی»، «سرعت نصب بالا با وزن و حجم کم»، «ضد آب، مقاومت مکانیکی بسیار بالا، بدون ریزش و پایدار در لرزش»، «طول عمر بیش از بیست سال»، «کاهش مصرف انرژی با حداقل ضریب انتقال حرارت» و غیره از جمله مزایای این محصول داخلی است.

 

کلمات کلیدی : معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری,هواژل,شرکت دانش بنیان,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code