استفاده از نانو ذرات در آب رادیاتور به بهبود خواص خنک‌کنندگی و افزایش ضریب انتقال حرارت سیال پایه کمک می کند.

افزودنی آب رادیاتور که محصولی دانش‌بنیان است توسط شرکت تامین نانوساختار آویژه و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید شده است. محصولی که بر پایه آب است، قابل اشتعال نیست و کاهش دهنده اثر خورندگی ضدیخ‌ها هم محسوب می شود. 

 

این محصول دانش‌بنیان به محیط زیست آسیب نمی‌زند و مشکلات تنفسی و پوستی هم برای انسان به وجود نمی‌آورد. در واقع افزودنی آب رادیاتور به کاهش استهلاک موتور، روغن و مصرف سوخت کمک می کند چون این محصول دفع گرمای بیشتر از موتور در مقایسه با سایر ضد یخ های پایه الکلی موجود در بازار را میسر کرده است. مکانیسم خنک کنندگی نانو مکمل رادیاتور DZ بطور کامل با ضد جوش ها و ضد یخ های موجود در بازار های داخلی و خارجی متفاوت است.

 

 

ضدجوش‌های موجود در بازار به دلیل الکلی بودن، نقطه جوش سیال پایه را افزایش می دهند؛ اما دفع گرما از موتور را افزایش نمی دهند. در صورتیکه این محصول ایران ساخت از طریق چسبیدن نانو ذرات به دیواره داخلی رادیاتور و افزایش ضریب هدایت حرارتی سیال پایه؛ دفع حرارت از رادیاتور را افزایش و دمای بلوک سیلندر و حتی روغن را کاهش می دهد. این کار می تواند به خنک شدن رادیاتور کمک کند و بر کاهش استهلاک موتور، روغن و مصرف سوخت تاثیرگذار باشد.

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری,فناوری‌نانو

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code