با تولید اسپری آبگریزکننده با کمک نانو فناوری؛ آب، آلودگی و گردو غبار بر روی شیشه باقی نمی‌ماند و تمیز کردن آن آسان‌تر می شود.

یکی از محصولات تولیدی توسط شرکت‌ های دانش‌بنیان، اسپری آب گریزکننده است که در نقش نانو پوشش‌ مانع آلودگی سطح شیشه خودروها می شود. این اسپری تولید شرکت دانش بنیان نانوپاد شریف است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تولید رسیده است.

 

از مزیت‌های دیگر این نانو پوشش آن است که مانع از سائیدگی سطح شیشه در اثر برخورد ریزگردها با آن می‌شود. این اسپری در انواع سطوح شیشه‌ای، سرامیکی و فلزی قابل استفاده است و برای روزهای بارانی کاربرد زیادی دارد. 

 

 

یکی دیگر از محصولات این شرکت، تولید اسپری شست و شوی بدنه خودرو است. این اسپری با عملکرد 24 ساعته خود می‌تواند از ماندگاری آلایند‌ه‌هایی چون لکه‌های چربی، گرد و غبار، فضولات اسیدی پرندگان و شیره درختان بر روی بدنه خودرو هم پیشگیری کند و با یک بار اسپری کردن این محصول، همه این آلودگی ها به راحتی رفع می شود.

 

با استفاده از این اسپری دیگر نیازی به شست و شوی طولانی مدت با آب نیست و همین کار مانع از هدر رفت زیاد آب در شست و شوهای مداوم خودرو می شود و در مصرف آب صرفه جویی می کند.

کلمات کلیدی : معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری,استفاده از فناوری‌نانو,اسپری آبگریز خودرو,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code