دکتر رضا اسدی فرد از همکاری پارک‌های فناوری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در موضوع تسهیل فرآیند ارزیابی دانش‌بنیانی شرکت‌های مستقر در این پارک‌ها خبر داد.

رضا اسدی‌فرد با اشاره به اینکه تعداد قابل توجهی از شرکت‌های دانش‌بنیان در پارک‌های فناوری در سراسر کشور مستقر هستند، گفت: این موضوع می طلبد که این پارک‌ها در زمینه ارزیابی شرکت ها برای دانش بنیان شدن با معاونت علمی و فناوری همکاری کنند.

 

وی افزود: هر چند که واگذاری کل فرآیند ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان به پارک‌های فناوری یا سایر موسسات به دلیل حفظ وحدت رویه ارزیابی امکان پذیر نیست اما امسال این امکان فراهم شده است که این پارک‌ها با همکاری معاونت علمی و فناوری، فرآیند ارزیابی شرکت‌های مستقر در پارک را تسهیل و تسریع کنند.

 

رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به معیارهای ارزیابی و ضرورت وجود معیارهای یکسان در فرآیند ارزیابی شرکت‌های دانش‌ بنیان، بیان کرد: پارک‌های فناوری می‌توانند با معرفی کارگزار ارزیابی دانش‌بنیان و تشویق شرکت‌های مستقر در پارک به ثبت اطلاعات در سامانه دانش‌بنیان فرآیند ارزیابی این شرکتها را تسریع کنند.

 

تسهیل فرآیند ارزیابی دانش‌بنیانی شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری

 

وی ادامه داد: همچنین با تعدادی از پارک‌های منتخب تفاهم نامه‌ای برای مشارکت مدیریت پارک‌ها در شناسایی و معرفی شرکت‌های مستعد دانش‌بنیان امضا شده و مرحله آزمایشی این طرح با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در حال انجام است.

 

اسدی‌فرد همچنین تاکید کرد: از ابتدای سال 1401 با همه پارک‌های فناوری و شهرک‌های صنعتی کشور برای جلب مشارکت آنها در اطلاع رسانی و ترویج برنامه‌های معاونت علمی و فناوری و شناسایی و کمک به تسریع فرآیند ارزیابی دانش‌بنیان شرکت‌های توانمند مستقر در پارکها و شهرک‌های صنعتی مکاتبه شده است و تاکنون همکاری با بیش از 5 پارک علم و فناوری و شهرک صنعتی آغاز شده است. در نتیجه این همکاری‌ها شرکت‌های توانمند بیشتری وارد فرایند ارزیابی می‌شوند.

 

رییس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین بیان کرد: تعداد شرکت‌های متقاضی دانش‌بنیان شدن از حدود 250 مورد در ماه، در سال 1400 به ماهیانه بیش از 600 مورد در سال 1401 رسیده است.

 

کلمات کلیدی : شرکت دانش بنیان,معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری,شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code