آزمایشگاه جامع تحقیقات شمال کشور با ارائه خدمات کیفی و کارآمد در حوزه آب، مواد غذایی و محیط زیست، زمینه را برای ارتقا سلامت و توسعه پژوهش‌های این حوزه فراهم کرده است.

دکتر علی داوودی مدیر  آزمایشگاه جامع تحقیقات علوم پزشکی شمال کشور با اشاره به ارائه خدمات آزمایشگاهی این مجموعه بر بستر شبکه آزمایشگاهی و با هدف ارتقا کیفیت محصولات، پژوهش‌ها و فرآورده‌های غذایی گفت: این مجموعه پژوهشی و آزمایشگاهی با تمرکز بر تحقیقات علوم پزشکی و زیستی و پرسنل مجرب و تخصصی، آمادگی ارائه خدمات فراوانی است که از عمده‌ترین این آزمایش‌ها می‌توان به آنالیزهای حوزه آب، پساب، مواد غذایی و محیط زیست اشاره کرد.

 

این فعال حوزه آزمایشگاهی با اشاره به ارائه خدمات آزمایشگاهی در حوزه طیف سنجی و کروماتوگرافی عنوان کرد: تمامی آنالیزهای مرتبط با دستگاه GC-MS مانند بررسی باقیمانده سموم در آب و مواد غذایی و تحقیقات کشف دارو با آنالیز تمامی عصاره‌ها، فرکشن‌ها و اسانس‌های با منشا طبیعی با تکنیک همراه مشتق سازی سایلیلاسیون و بررسی ساختاری ترکیبات خالص جداسازی شده با دارا بودن به روزترین کتابخانه اسپکترومتری جرمی و محاسبه دقیق اندیس کواتس در آزمایشگاه جامع تحقیقات شمال کشور قابل ارائه است.

 

داوودی با اشاره به ارائه خدمات آزمایشگاهی در حوزه زیست فناوری و ژنتیک عنوان کرد: تمامی آنالیزهای مرتبط با ترماسایکلر و توالی‌یابی‌های ژنی و موتاسیون‌ها در این مجموعه آزمایشگاهی قابل انجام و ارائه است.

 

خدمات آزمایشگاهی جامع در حوزه زیستی و غذا به ارتقا سلامت کمک کرد

 

مدیر آزمایشگاه جامع تحقیقات شمال کشور با اشاره به ارائه خدمات در حوزه نانو فناوری به کمک تجهیزات و توانمندی‌های موجود در این آزمایشگاه گفت: مطالعات نانوتکنولوژی با دارا بودن تجهیزات SPM و DLS صورت می‌گیرد که به نوآوری‌های دانشگاهی، انجام پژوهش‌های کاربردی و تحقیقات علمی و عملی در حوزه نانوفناوری کمک کرده است.

 

وی همچنین حوزه سلولی و مولکولی را یکی دیگر از زمینه‌های آزمایشگاه جامع تحقیقات شمال دانست و عنوان کرد: اتاق کشت سلولی و تجهیزات همراه مناسب برای تمام رده‌های سلولی جانوری زمینه را برای توسعه پژوهش‌ها در حوزه سلولی و مولکولی فراهم کرده است.

 

داوودی ادامه داد: کنترل کیفی و کمی مواد اولیه داروها و فرآورده‌های گیاهی و داروهای گیاهی از دیگر حوزه های فعالیت این مجموعه به شمار می‌رود و این آزمایشگاه بعنوان عضو فعال شبکه آزمایشگاهی راهبردی و کاملا هماهنگ با شبکه فعالیت خود را انجام می‌دهد.

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,آزمایشگاه,پزشکی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code