به منظور تقویت و توسعه آزمایشگاه‌های حوزه گوهر سنگ در کشور فراخوانی برای ثبت نام آزمایشگاه‌های حقیقی و حقوقی فعال در این حوزه منتشر شده است.

در حوزه گوهر سنگ‌ها در کشور بضاعت بسیار خوبی به واسطه مواد معدنی و همچنین دانش وجود دارد و ایران جزو کشور‌هایی مطرح در این حوزه به لحاظ تنوع محسوب می‌‎شود.

 

در راستای ساماندهی، تقویت و توسعه آزمایشگاه‌های حوزه گوهر سنگ در کشور و به منظور کمک به بهبود کسب و کار و ارتقای کیفیت خدمات در این حوزه، طرح ملی صنعت گوهر سنگ سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با همکاری و مشارکت شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد نسبت به شناسایی و تقویت آزمایشگاه‌های حقیقی و حقوقی، مراکز علمی، تحقیقاتی و دانشگاهی که دارای تجربه، تخصص و تجهیزات مرتبط در این حوزه هستند، اقدام کند.

 

بر همین اساس از آزمایشگاه‌های حقیقی و حقوقی فعال در این زمینه دعوت می‌شود برای ثبت نام به پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی مراجعه کنند.

 

آزمایشگاه‌های حوزه گوهر سنگ در کشور توسعه می‌یابد

 

مزایای عضویت در کارگروه ویژه گوهرسنگ شامل تشکیل کارگروه و انجمن آزمایشگاه‌های حوزه گوهر سنگ، تشکیل کارگروه ویژه کارشناسان و متخصصین حوزه گوهر سنگ، بهره‌مندی از حمایت‌های برگزاری کارگاه‌های آموزشی و تخصصی و بهره‌مندی از حمایت‌های مالی و مشاوره تخصصی برای استقرار و دریافت اعتبارنامه استاندارد ISO/IEC17025 و بهره‌مندی از حمایت‌های متنوع به منظور تامین قطعات، تعمیر تجهیزات و خرید دستگاه‌های ساخت ایران می‌شود.

 

به دلیل اهمیت موضوع و توجه ویژه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به تقویت این حوزه، حمایت‌های مطرح شده صرفا به مراکز آزمایشگاهی عضو شبکه آزمایشگاهی تخصیص داده می‌شود.

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,آزمایشگاه

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code

نظرات

0 0

آزمایشگاه پارلا گوهر - ‏۱۴۰۱/۰۸/۰۵

با تشکر از شبکه آزمایشگاهی و ایمیدرو و تمامی اساتیدی که لطف بزرگی در توسعه گوهر سنگ ها میکنند

پاسخ