آزمایشگاه نورآزما، یکی از اعضای شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی است که زیرمجموعه شرکت دانش بنیان تک‌نوران، خدمات متنوعی را در حوزه طیف‌سنجی ارائه می‌کند.

مریم بحرینی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان تکنوران و مدیر آزمایشگاه نورآزما با بیان این که این شرکت دانش بنیان محصولات و خدماتی را در حوزه تجهیزات طیف سنجی ارائه می‌دهد، ادامه داد: در این شرکت دانش‌بنیان انواع مختلفی از  دستگاه‌های طیف سنجی داریم که بیش‌ترین کاربرد را دستگاه میکرو اسپکتروفتومتر به خود اختصاص داده است.

 

وی افزود: این دستگاه، چندین روش طیف سنجی را به صورت هم زمان به همراه روش‌های تصویربرداری انجام می دهد که این ویژگی خاصی است که از این طریق در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

 

دکتر بحرینی، با اشاره به تعامل با دانشگاهیان و پژوهشگران عنوان کرد: طیف گسترده‌ای از دانشگاهیان با این مجموعه در ارتباط هستند و در دوره دانشجویی کارآموزی را با ما می‌گذرانند و پس از فارغ التحصیلی در این شرکت جذب می‌شوند.

 

وی با اشاره به ارائه خدمات آزمون و پژوهش در آزمایشگاه تخصصی این شرکت گفت: این خدمات آزمایشگاهی با عضویت در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، به گروه گسترده‌ای از مخاطبان از جمله شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشجویان و پژوهشگران ارائه می‌شود؛ خدمات تحقیقاتی آزمایشگاه نیز در قالب همکاری که با فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به ویژه فارغ التحصیلان دکتری ایرانی داخل و خارج از کشور صورت می‌گیرد.

 

 

این فعال حوزه آزمایشگاهی با اشاره به پروژه‌های خاص عنوان کرد: روی لایه های مواد دو بعدی کار کرده ایم که شامل لایه های نازک و لایه های گرافن تک لایه هستند.

 

وی با اشاره به حضور این آزمایشگاه در نمایشگاه فناوری نانو عنوان کرد: در قالب این نمایشگاه، تجهیزات و روش آزمون‌ها را معرفی کردیم و به مدت دو روز نیز برنامه آشنایی با دستگاه‌ها به روش آنالیزی برای بازدیدکنندگان برگزار شد که مورد استقبال قرار گرفت.

 

مدیر آزمایشگاه نورآزما با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی عنوان کرد: دوره آموزشی طیف سنجی دو هدف را دنبال می‌کند که نخست آشنایی افراد با این تجهیزات به صورت عمومی و سپس، ارتقای توانمندی کارشناسان به صورت تخصصی برای کاربری بهتر این دستگاه‌ها است.

 

این فعال حوزه دانش‌بنیان و آزمایشگاهی، با اشاره به نحوه ایجاد پل ارتباطی بین پژوهش تا محصول عنوان کرد: این پل ارتباطی توسط یک مسیر علمی برقرار می‌شود که این مسیر را معمولا فارغ التحصیلان دانشگاهی می‌توانند طی کنند. 

 

دکتر بحرینی ادامه داد: ضروری است تا دانشگاهیان، در فضای عمل و به صورت دقیق، در دوره‌های کارآموزی یا کارگاه‌های کوتاه مدت و میان مدت شرکت‌ داشته باشند و در این شرکت دانش‌بنیان تلاش کردیم این فضا را فراهم کنیم.

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,طیف سنجی,آزمایشگاه

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code