شرکت دقت آزمون بسپار با هدف ارتقای تولیدات، افزایش مهارت‌ها و انتقال تجربیات در حوزه تولید محصولات پلی اتیلن، دوره آموزشی عیب‌یابی به روش اکستروژن را برگزار می‌کند.

فرآورده‌های مبتنی بر پلی اتیلن در زندگی روزمره، صنعت و حتی تولید محصولات فناورانه، کاربردهای فزاینده و گسترده ای یافته‌اند. برای تولید این نوع لوله‌ها، از روش‌های مختلفی بهره برده می‌شود که «اکستروژن» یکی از همین روش‌ها به شمار می‌رود که با استفاده از دستگاه «اکسترودر» و مبتنی بر سازوکارهای خاصی صورت می‌گیرد.

 

اکسترودر، دستگاهی است که با عملکردی مشابه با یک چرخ گوشت، بطور پیوسته بسته به نوع قالب خروجی دستگاه، مواد را به پروفیل، لوله، ورق، میله، تیوب، کابل و غیره تبدیل می‌کند.

 

دانه‌ها یا گرانول‌های پلی اتیلن، وارد دستگاه اکسترودر می‌شود و پس از ذوب شدن و شکل‌گیری، از دستگاه خارج می‌شوند. در این فرآیند، ممکن است اشکالات یا چالش‌هایی به وجود بیاید که نیازمند شناخت، بررسی و برطرف‌سازی است.

 

شناخت این روش‌ها، اقدام‌های لازم و انجام کارهای خاص در خطوط تولید، مستلزم کسب دانش فنی و تخصصی لازم و آشنایی با چندوچون عیب‌یابی فرآیند اکستروژن است که شرکت دقت آزمون بسپار، ناظر به همین ضرورت دوره آموزشی «عیب یابی فرآیند اکستروژن لوله‌های پلی اتیلن بر روی خط تولید» را با هدف ارتقای دانش فنی کارشناسان، متخصصان و انتقال تجربیات برگزار می‌کند.

 

این دوره آموزشی، سه شنبه 13 دی ماه سال جاری از ساعت 9 در محل شرکت رسا لوله پاسارگاد به صورت حضوری و کارگاهی برگزار می‌شود. از مخاطبان این دوره می‌توان به کارکنان و مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولیدی، کارشناسان تمامی آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون، مدیران فنی و کیفی آزمایشگاه‌ها، کارشناسان سازمان استاندارد، استادان و دانشجویان رشته‌های مرتبط فنی و آزمایشگاهی، کارکنان شاغل در تمامی نهادهای دولتی و خصوصی و سایر افراد علاقمند اشاره کرد.

 

 

محتوای دوره آموزشی

در این دوره آموزشی، نگرش جدید در کنترل کیفیت لوله های پلی اتیلن، نقش فاکتورهای تعیین کننده در عملکرد دراز مدت لوله های پلی اتیلن، تاریخچه و سرنوشت گرانول پلی اتیلن در فرآیند اکستروژن لوله، مقایسه خطوط ایرانی با خطوط خارجی از دیدگاه کیفی، تفسیر نمودار جوش و نقیصه‌های ناشی از جوش غیر استاندارد در لوله‌های پلی اتیلن مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

 

علاقمندان برای حضور در این دوره آموزشی می‌توانند  با شرکت دقت آزمون بسپار به شماره 33415477-024 و 09012419186 تماس حاصل کنند.

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,برگزاری دوره آموزشی,آزمایشگاه

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code