مدیرعامل شرکت برهان فناور اطهر دانه آذربایجان، از ارائه خدمات آزمایشگاهی در حوزه خوراک دام و طیور بر بستر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی گفت.

به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی؛ فریبا ادیب باسمنج مدیرعامل شرکت برهان فناور اطهر دانه آذربایجان، با اشاره به فعالیت این مجموعه فناور و آزمایشگاهی در حوزه مواد غذایی، خوراک دام و طیور، عنوان کرد: آزمایشگاه اطهردانه در ابتدا آزمایشگاه کارخانه خوراک دام و طیور اطهر دانه بود که پس از ارتقای تجهیزات اخذ گواهی 17025،به عنوان همکار معتمد اداره استاندارد و آزمایشگاه تحقیق و توسعه زیر نظر دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز فعالیت می کند و به زودی نیز این آزمایشگاه به عنوان شرکت مجزا از کارخانه فعالیت خود را شروع خواهد کرد.

 

وی، درباره تجهیزات، خدمات آنالیز و آزمون‌هایی که در این شرکت ارائه می‌شود عنوان کرد: این آزمایشگاه کلیه آنالیزهای شیمیایی و میکروبی خوراک دام و طیور و غذایی و همچنین آزمونهای سموم قارچی، ویتامین‌های محلول در آب و محلول در چربی، اسید آمینه‌ها، قندهای مصنوعی و غیره را انجام می‌دهد.

 

ارتقای کیفیت خوراک دام و طیور با آزمایش‌های کیفی محقق شد

 

این فعال حوزه پژوهش، با اشاره به انجام قراردادها و پروژه‌های پژوهشی برای رفع نیازهای صنایع و حوزه کشاورزی عنوان کرد: تهیه محصول خوراک دام از ضایعات میوه، یکی از پروژه‌های پژوهشی است که متخصصان این مجموعه در حال تحقق آن هستند.

 

مدیرعامل شرکت برهان فناور اطهر، با اشاره اهمیت و نقش راهبردی آزمایشگاه‌ها در ارتقای کیفیت غذای انسان، دام و طیور عنوان کرد:  مجموعه‌های پژوهشی و آزمایشگاهی، حلقه واسط میان ایده تا تولید هستند. در صنعت و به ویژه حوزه کشاورزی که نقشی راهبردی در سلامت جامعه ایفا می‌کند، آزمایشگاه‌ها می‌توانند با ارائه خدمات دقیق و کارآمد، به ارتقای تولیدات کشاورزی کمک کنند. شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی با ایجاد زیرساختی تعاملی از مجموعه آزمایشگاه‌های سراسر کشور، این خدمات را در دسترس ساخته و کیفیت بخشیده است.

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری,پایگاه خبری

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code