نشست مدیران آزمایشگاه های استان زنجان با حضور آزمایشگاه ها و سازمان های نظارتی استان در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان برگزار شد

به گزارش شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی ایران، یکی از اهداف شبکه آزمایشگاهی، برقراری و تقویت ارتباطات و همکاری های بین مراکز آزمایشگاهی است. شبکه آزمایشگاهی نیز با برگزاری نشست هایی با حضور مدیران و کارشناسان آزمایشگاه ها، برای تحقق این هدف گام برمی دارد.

 

نشست مدیران آزمایشگاه های استان زنجان برگزار شد

 

بر همین اساس، یکشنبه 10 اردیبهشت ماه جاری، نشستی با حضور مدیران آزمایشگاه های استان زنجان، نمایندگان شبکه آزمایشگاهی و همچنین نمایندگان سازمان های نظارتی استان، به میزبانی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان  برگزار شد. در این برنامه، 40 نفر از مدیران آزمایشگاه های دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و شرکت های خصوصی مستقر در شهرهای مختلف استان زنجان، نمایندگان سازمان استاندارد، سازمان محیط زیست و سازمان غذا و داروی زنجان حضور داشتند.

 

استقرار استانداردهای آزمایشگاهی، آموزش کارشناسان و تبادل دانش و تجربه، تعمیر و نگهداری تجهیزات آزمایشگاهی، ارزیابی عملکرد آزمایشگاه ها و اطلاع رسانی رویدادها و توانمندی های آزمایشگاه ها توسط شبکه از جمله مباحث مطرح شده در این برنامه بود. ایجاد سازوکارهای لازم برای سازمان دهی آموزش های عمومی و تخصصی حوزه آزمایشگاهی، برقراری و تقویت ارتباط بین آزمایشگاه و همچنین بین آزمایشگاه ها و سازمان های نظارتی و جذب و تشویق آزمایشگاه های سازمان ها برای عضویت در شبکه آزمایشگاهی نیز از جمله مصوبات این نشست بود.

 

نشست مدیران آزمایشگاه های استان زنجان برگزار شد

 

در بخش دوم نشست، حاضرین، از توانمندی های آزمایشگاه های تحقیقات ویروس و طیف سنج جرمی پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان، آزمایشگاه ICP-MASS دانشکده علوم زمین، آزمایشگاه مواد الکترونیک دکتر امیراعلم غضنفریان دانشکده فیزیک و آزمایشگاه های NMR و شیمی تجزیه دانشکده شیمی بازدید کردند و به بحث و تبادل نظر با کارشناسان این آزمایشگاه ها پرداختند.

 

نشست مدیران آزمایشگاه های استان زنجان برگزار شد

 

شایان ذکر است که دوشنبه، 11 اردیبهشت ماه نیز دبیر و کارشناس شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، به همراه جمعی از مدیران و کارشناسان آزمایشگاه های زنجان، از توانمندی های شرکت دقت آزمون بسپار، شرکت ابزار دقیق زنگان و همچنین از آزمایشگاه های ژنتیک و فیزیولوژی، آزمایشگاه مرکز تحقیقات متالورژی و آزمایشگاه های شیمی آلی-معدنی، شیمی عمومی، علوم جانوری و شیمی تجزیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان بازدید کردند.

 

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی,نشست مدیران مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی,دانشگاه علوم پایه زنجان

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code