انستیتو تحقیقاتی دانش‌بنیان رستا با همکاری دانشگاه ارومیه در راستای ارتقای آگاهی آموخته‌های مرتبط با علم، فرآیند و مفاهیم کشت سلولی توسط مخاطبان، کارگاه کشت سلولی را شهریور و مهر ماه سال جاری به صورت تئوری و عملی برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، موسسه دانش‌بنیان رستا یک موسسه تحقیقاتی مجهز به تکنولوژی روز در حوزه زیست‌فناوری است که به همت نیروهای متخصص فارغ‌التحصیل در رشته‌های بافت‌شناسی مقایسه‌ای، فیزیولوژی جانوری، جنین‌شناسی و دامپزشکی عمومی فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

این موسسه دانش‌بنیان شامل 7 بخش مختلف می‌باشد که شامل بخش‌های بافت‌شناسی پیشرفته و ارزیابی‌های میکروسکوپیک، بیوشیمی و ارزیابی‌های سرولوژیک، کشت سلول و ارزیابی‌های برون‌تنی، آندرولوژی و باروری برون‌تنی، میکروبیولوژی و ارزیابی‌های میکروبی، پی‌سی‌آر و ارزیابی‌های ژنتیکی، بخش وسترن بلات و ارزیابی‌های پروتئینی و بخش نگهداری و مدل‌سازی حیوانات آزمایشگاهی است.

 


کشت سلولی یکی از کاربردی‌ترین مفاهیم در آزمایشگاه‌های زیست‌شناسی، ژنتیک سلولی و مولکولی، علوم پزشکی، دامپزشکی و علوم پایه و ورزشی به شمار می‌رود. بر همین اساس، انستیتو تحقیقاتی دانش‌بنیان رستا کارگاه کشت سلولی را به صورت تئوری و عملی در شهریور و مهر ماه سال جاری برگزار می‌کند.

 

از مهم‌ترین سرفصل‌های کارگاه کشت سلولی میتوان به آشنایی با اصول GLP، استریلیزاسیون و تجهیزات کشت سلول، بازدید از آزمایشگاه کشت سلول و ارزیابی سلول‌ها در ظروف کشت، آشنایی با انواع محیط‌های کشت، سرم‌ها، مکمل‌ها و آنتی‌بیوتک‌ها، اصول یخ‌زدایی سلول، پاساژ و کشت سلول، اصول انجماد سلولی و شمارش و بررسی زنده‌مانی سلول اشاره کرد.

 

لازم به ذکر است این دوره دارای تخفیف بیست درصدی برای دانشجویان علوم پزشکی، دامپزشکی، علوم پایه و علوم ورزشی است.

 

گفتنی است، علاقمندان برای شرکت در این دوره و یا کسب اطلاعات بیش‌تر درباره کارگاه‌های آموزشی می‌توانند با شماره 09302318863 تماس حاصل کنند.

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code