پژوهشگاه رنگ در راستای ارتقا آگاهی آموخته‌های مرتبط با رنگرزی توسط داشجویان رشته شیمی و مهندسی نساجی و مهندسی رنگ، تکنسین‌ها و مهندسین و کارشناسان کارخانجات رنگ و رنگرزی و منسوجات و همچنین تولیدکنندگان و فروشندگان رنگزاهای نساجی، کارگاه " رنگرزی با رنگزاهای راکتیو " را به صوررت تئوری و عملی مهر ماه سال جاری برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، پژوهشگاه رنگ یکی از مجموعه‌های ممتاز شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی است که مجموعه کامل و گسترده‌ای از خدمات آزمایشگاهی، پژوهشی و توسعه فناوری در حوزه رنگ را ارائه می‌کند.

 

رنگزاهای راکتیو یکی از مهم‌ترین رنگ‌های نساجی می‌باشند که به دلیل کیفیت بالای این رنگزا در مقایسه با دیگر رنگ‌های نساجی (رنگ مستقیم) از تقاضای بسیار زیادی در بازار برخوردارند. راکتیوها دارای شفافیت بسیار بالا و همچنین خواص ثباتی بسیار خوبی مانند ثبات شستشویی، تعرق بدن، مالشی و نوری است و امروزه در دنیا حجم بسیار زیادی از راکتیوها در کشورهای هند، چین و کره تولید و به دنیا صادر میگردد.

 


از مهم‌ترین سرفصل‌های کارگاه " رنگرزی با رنگزاهای راکتیو " میتوان به شیمی و ساخت و خصوصیات رنگزاهای راکتیو، روش‌های مختلف رنگرزی سلولز با رنگزاهای راکتیو، رنگرزی ابریشم با رنگزاهای راکتیو، رنگرزی نایلون با رنگزاهای راکتیو، ماشین‌آلات رنگرزی اشاره کرد.

 

گفتنی است، علاقمندان برای شرکت در این دوره و یا کسب اطلاعات بیش‌تر درباره کارگاه‌های آموزشی می‌توانند به آدرس Sadeghi-mo@icrc.ac.ir مراجعه و یا با تلفن 02122944184 داخلی 25 تماس حاصل کنند.

 

لازم به ذکر است پژوهشگاه رنگ از اعضای توانمند شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی است که اطلاعات توانمندی ها و خدمات آزمایشگاهی این مجموعه در پایگاه اینترنتی شبکه آزمایشگاهی قابل رویت است.

کلمات کلیدی : شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی

ارسال نظر

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code